Víkendový program pre rockerov (24. – 26. január 2020)

Ani sme sa nenazdali a opäť tu máme víkend. Mnohých z vás isto potešili včerajšie výborné správy, že v lete sa k nám konečne po prvýkrát dostavia Američania Slipknot. Lenže dovtedy je ešte ďaleko, tak si zatiaľ vyberte aspoň z aktuálnej ponuky na nadchádzajúce voľné dni.

Piatok – 24. január

Na začiatku víkendu tentokrát zostaneme iba v Bratislave, kde je na výber hneď z troch akcií. V Ateliéri Babylon vystúpia THE GREAT MALARKEY. Nie je to síce čistý punk alebo rock, no v ich hudbe nájdete vplyv aj týchto žánrov a bratislavský koncert bude iba prvý z troch výstupov tejto skupiny na našom území.

 

Ani tentokrát nebude chýbať nejaký ten tribute. Preto v Clube Hron zahrajú GUNS N‚ ROSES TRIBUTE.

 

A pokiaľ nemáte chuť na konkrétny koncert, ale bez dobrej hudby neviete vydržať, potom je pre vás UK SUBS WARM UP PARTY v Lemmys Bare. Tá bude predzvesťou budúcotýždňového koncertu UK Subs v Randali. Okrem zábavy ako takej sa na nej bude napríklad premietať film o danej kapele.

Sobota – 25. január

V sobotu sa bude už hrať aj inde než v hlavnom meste, ale začnime tam, kde tradične. Veď v Kulturáku v Bratislave bude blackmetalový večer s partičkami TROLLTECH, TERRESTRIAL CHAOS a FROZEN BLOOD. No v takom Stret klube si však na svoje prídu rockandrolloví nadšenci. Pre tých zahrajú DEVACHAN, THE SCOTLANDYARDS a HOCHŠTAPLERI.

 

Ako som už zmienila. THE GREAT MALARKEY vystúpia na našom území hneď viackrát. A rovno tento víkend. Ich druhý slovenský koncert bude v klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom.

 

Vo Zvolene vo Wake Up Music And Art Clube domáci RECORNCERN oslávia desaťročnicu na hudobnej scéne. Ale nebudú oslavovať sami. Pomôžu im aj ABSTRACT.

 

Vrútkovský RC Mlyn sa bude síce najviac otriasať v punkrockovom rytme kvôli legendárnemu KONFLIKTU, avšak nebudú to jediné tóny, ktoré sa tam budú ozývať. Borcom totiž budú robiť spoločnosť aj skupiny Z3, EUFORY, DISIDENT a THE TROUSERS.

 

V Žiline bude niečo pre všetkých depechákov, lebo Smer klub 77 prináša už druhý ročník DEPECHE MODE PARTY s DEPECHE MODE REVIVAL.

 

A nakoniec východ. My vieme, že existuje a nezabúdame naň. Veď v košickom Collosseu bude lahôdka pre všetkých grindcoreistov. Zahrajú tu ROTTEN SOUND spolu s HUMAN HUMUS a JESUS GRINDING BROTHERS.

Nedeľa – 26. január

Ak by sa vám zdalo, že je toho cez víkend málo na zábavu, potom sa teda choďte baviť aj v nedeľu. A nemusíte zostať len na území Slovenska, keďže v Prahe zahrajú Švédi SABATON v spoločnosti fínskej APOCALYPTICY a rovnako Švédov AMARANTHE.

 

No ak by sa vám nechcelo cestovať ďaleko, tak si radšej skočte do bratislavského Kulturáku na SINOPTIK, NIMARO a OFF THE LINE.

 

Alebo do Levíc do športovej haly na benefičné podujatie OBJATIE TÓNOV, kde odohrajú tretí slovenský koncert THE GREAT MALARKEY a spolu s nimi vystúpia ešte aj DESMOD a IMT SMILE.


Použité zdroje:
Foto: flickr.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *