Víkendový program pre rockerov (23. – 25. november 2018)

Posledný novembrový víkend je pred nami a čaká nás zaujímavá zmes všetkých možných akcií – od menších alebo väčších legiend československej scény až po mladú krv.

 

23. november – piatok

V bratislavskom Kulturáku nás čaká dvojdňová akcia, nezávislý hudobný festival Whoneedlyrics?! 2018, venovaná postrockovým, punkovým a hardcoreovým kapelám. Vystúpi tu 12 interpretov z rôznych kútov sveta od Srbska, Čiech, Maďarska, Rakúska, Talianska až po USA a, samozrejme, nebudú chýbať ani domáce farby DAVID KOLLAR, SHALLOV, WHITHE či STROON. Zahraniční interpreti sú REPETITOR, TOBY DRIVER, KÉPZELT VÁROS, FROM ANOTHER MOTHER, SARRAM, MAIRA, DEL JUDAS a 7/9.

 

V bratislavskom klube Randal budeme mať legendy na lokálnej úrovni, a to kapelu KONFLIKT spolu s ďaľšími punkovými menami ako GROBIANI a PRIMITÍVI.

 

Megalegendy k nám nechodia tak často, a preto za nimi musíme cestovať do okolia Slovenska, teda Viedne alebo Prahy. Tí, čo sú z Bratislavského kraja, to ale do rakúskej metropoly nemajú ďaleko a ako som zaregistroval, tak na SLAYER sa do viedenskej Stadthalle chystá množstvo Slovákov. Spolu s nimi vystúpia LAMB OF GOD, ANTHRAX a OBITUARY. 

 

V banskobystrickom Tartarose bude dvojkoncert kapiel DEBUSTROL a HYPNOS, ktorí sem dorazia v rámci svojho československého turné.

 

Druhou akaciou v Banskej Bystrici je Nov Art – Rockový sabat, ktorý sa uskutoční v podzemných priestoroch klubu Farhof. Vystúpi tu kapela NOVART so svojou zmesou psychadélie, gotiky a orientu.

 

Riadnu dávku punku zažijete aj v nitranskom Mariatchi. Tu vystúpia LOS FASTIDIOS, HAPPY COCKS a LOST SOULS.

24. november – sobota

Banská Bystrica má silny víkend, takže z Tartarosu sa neoplatí ani vychádzať. Po DEBUSTROLE a HYPNOSE nás čaká ďaľšie veľké meno, česká gothicrocková legenda XIII. STOLETÍ.

 

Pre najzvrhlejších neznabohov bude ôsme pokračovanie MINOR UG DAY. Na akcii, samozrejme, nebudú chýbať MINOR. Ich heretickú družinu posilnia AGRESIA, FIERY WALTZ a FROZEN BLOOD. Tak želáme veselé krochkanie.

 

V bratislavskom MMC vystúpia THE LAST DAYS OF JESUS, ktorí oslávia svojich 25 rokov na scéne spolu s vami a kapelami DEAR DEER a LES TÉTINES NOIRES.

 

Na Nitru budú padať bomby v podobe kapiel ABORTION, PER CAPITA, RADIATION, ENEMA SHOWER a SURGERY.

 

Valašky a Budzogáne tentokrát zavítajú do trenčianskeho klubu Lúč. Predkapelou ČADu a CATASTROFY budú topolčianski BEAUTIFUL BASTARDS.


Použité zdroje:
Foto: flickr.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *