Víkendový program pre rockerov (22. – 24. september)

Tento týždeň nás síce čaká len klasický dvojdňový víkend, ale garantujeme, že nudiť sa nebudete a nezastavíte sa ani v pondelok. Táto sobota je okrem iného aj pamätný deň. 23. septembra 1938 bola vyhlásená všeobecná mobilizácia ako odpoveď na Hitlerovu agresívnu expanzívnu politiku. Žiaľ, ako to celé nakoniec dopadlo, už vieme. Pokiaľ sa zaujímate o históriu, v sobotu sa v Múzeu petržalského opevnenia uskutoční Mobilizácia 2017, udalosť venovaná tomuto historickému obdobiu a rekonštrukciam bojov druhej svetovej vojny.

 

22. september – piatok

V bratislavskej Fuge budeme mať upírov a vlkov z Rumunska. Zavítajú k nám dve rumunské kapely SYN ZE SASE TRI, transilvánski black/deathmetalisti, a MALPRAXIS, brutal deathmetalisti. To všetko pod taktovkou kapely ABSTRACT, našich inštrumentálnych metalistov z Banskej Bystrice.

 

V bratislavskom Britishi bude punkovica s kapelami KÝBEL MAČIEK, ktorí uvedú svoj nový album Degenerácia, a ich hostí REBELENT.

 

V trnavskom Artklube sa uskutoční úvodné podujatie k sérii relácií o histórii miesta, kde neskapal pes, s názvom U Zdechnutej Kočky. Vystúpia tu domáci rockeri MAJČAS a OŽIVOT spolu s Ohnivákom Matúšom Novanským. Záver večera vyplnia miestni DJ-i.

 

23. september – sobota

V tento deň sa SYN SE SASE TRI, MALPRAXIS a ABSTRACT presunú do popradského Rock Fabrick. 

 

V Humennom v klube Nostalgia vystúpi americká deathmetalová veličina IMMOLATION. Tí su na svojom štvorkoncertnom turné s dvomi zastávkami v Čechách a dvomi na Slovensku. U nás ste ich mali možnosť vidieť vo štvrtok v bratislavskom Randali a v sobotu na druhej strane krajiny. Spolu s nimi prídu MELECHESH, holandská kapela s izraelskými koreňmi. Minulý rok prišli do Bratislavy spolu s Nile. Kapela je známa svojím death metalom s hlbokým nádychom Orientu. Treťou kapelou budú poľskí black/deathmetalisti z Poľska AZARATH. Hneď, ako ich uvidíte, vám bude chlapík za bicími určite povedomý. Bude to preto, že to nie je nikto iný ako Inferno z Behemothu.

 

Nezabudnite si zašportovať, ale aby sme to veľmi nepreháňali, bude to spojené s pitím piva. V Bratislave sa uskutoční 21. ročník Pivného behu Bratislavou. Štart je pri bratislavskom Randali. Po ceste vás čaká 7 krčiem, kde si musíte dať po pive. Celá akcia vyvrcholí afterpárty s názvom Bakalář BeerRock 2017. O hudobný program sa postarajú KARPINA, DECILITR RUMU, EŠUS, HYPNOTIC a revivalové kapely kapiel MOTÖRHEAD a RAMONES.

 

V bratislavskej Fuge sa uskutoční screamo večer s kapelami 2309 RUTKA LASKIER, 52 HERTZ WHALE a SHALLOV.

 

O príjemný akustický večer sa v Banskej Bystrici v klube Tartaros postará bývalý hlas Iron Maiden BLAZE BAYLEY

 

24. september – nedeľa

Po sobotnej temnote vás v nedeľu čaká v Poprade výplach mozgu. V klube Zanzibar sa uskutoční Brainwash XIX. Tešiť sa môžete na švédsky crust v podaní kapiel FREDAG DEN 13 a HIGHRINDER. Akciu odštartujú THE PUBLIC hard/grindcore z Čadce.

 

V Bratislave sa v Randali môžete tešit na numetalový večer s kapelou z Petrohradu FALLCIE. Sú to ex Nu-Nation so svojou frontwoman Daryou. Spolu s nimi vystúpi naša kapela HEAD2DOWN, topoľčianski post numetalisti. A všetko to riadne spestria naše baby IN SANE. Je to zároveň posledný koncert IN SANE s ich aktuálnou speváčkou.

 

25. september – pondelok

No a v pondelok nás čaká ťažká dilema a krutý výber. Na jednej strane dve kapely modernejšieho tvrdého a smrtiaceho kovu s atraktívnymi frontwomankami Alissou a Tatianou a na druhej strane našľapané ruské folkmetalové kapely. Pokiaľ by malo rozhodovať nežné pohlavie na pódiu, tak pri GRAI si tak isto prídete  na svoje. Môže to teda byť ARCH ENEMY a JINJER v bratislavskom MMC alebo GRAI a SATANAKOZEL v sprievode našich RAMCHAT. Ťažký výber, však?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *