Víkendový program pre rockerov (21. – 23. jún 2019)

Máme za sebou v poradí 25. týždeň roku 2019. Tento týždeň v histórii pocítili chuť porážky francúzky cisár Napoleon, vodca Húnov Attila, ale aj francúzska armáda pred nemeckými vojskami v 2. svetovej vojne, keď kapitulovala. Okrem toho tento týždeň v minulosti dorazila do New Yorku Socha Slobody, Island vyhlásil nezávislosť a vznikol komiksový mačiak Garfield. Na domácej scéne sme zachytili smutnú správu, že jeden z našich najvýznamnejších rockových klubov Tartaros končí a, žiaľ, aj všetky plánované koncerty sú zrušené vrátane dnešného Keep Of Kalessin. Okrem toho tu ale máme kopec iných akcií. 

 

21. jún – piatok

V košickom Collosseu vystúpi legendárny VINNY APPICE. Poznať ho môžete z kapiel ako Black Sabbath či DIO.

 

Ani bratislavský Randal neostane pozadu. Tu vysúpia legendy punku DEAD KENNEDYS. Predkapelou im budú HAGGARD CAT.

22. jún – sobota

V Palárikove sa uskutoční Lavórovica Fest. Vystúpia tu SMOLA A HRUŠKY, ZÓNA A, SLOBODNÁ EURÓPA, HOVADA.SK a kopec ďalších.

 

Na tvrdšiu nôtu nám zahrajú na martinskom Kúpalisku, kde sa uskutoční KrutoFest. Tam si najviac prídu na svoje tí, čo ich to ťahá k folk metalu. Vystúpia tu ruskí folkmetalisti GRAI, RAMCHAT, WOLFARIAN, F.O.B, STRIGOŇ, PODPOĽANICA, SORGOTH, INNER SCREAM, ACHSAR, PERFORMED, VENDETA a GUARDIANS OF ASGAARD.

 

Nezabúda sa ani na opustených najlepších priateľov človeka. V mikulášskom Kolotočove sa uskutoční už šiesty ročník KoterecFestu.

 

V Spišskej Novej Vsi v Clube 52 na akcii Summoning Arcipiroha vystúpia kapely FAT, DIRTY, DADCARE a ZRCADLO SRDCA.

23. jún – nedeľa

Na folkovú nôtu si zahráme aj v nedeľu. V bratislavskom MMC vystúpia FAUN v sprievode slovenských STRIGOŇ a DJEMBE PICNIC BAND.

 


Použité zdroje:
Foto: flickr.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *