Víkendový program pre rockerov (17. – 19. november)

Okrem toho, že si v novembri pripomíname zosnulých, je to ešte jeden dôležitý dátum 17. november. Udalosti spred 28 rokov predchádzala marcová pokojná Sviečková manifestácia v roku 1988 v Bratislave, ktorá bola násilne potlačená a účastníkov liali močovku. Následne 16. novembra protestovali študenti v Bratislave a 17. novembra v Prahe. V Prahe sa pokojná manifestácia zmenila na hromadnú bitku študentov, čo vyvolalo reakciu a následné politické, spoločenské a hospodárske zmeny v krajine. Ak by niekto z vás predsa len tvrdil, že sa ho to netýka, tak treba dodať len toľko, že vďaka tomu dnes nie je jediná koncertná hviezda na našom území Helenka s Michalom Davidom a Kazík so Stašákom a môžete ísť aj na undergroundový koncert bez toho, aby vás potom niekto predviedol na VB. A dokonca môžete ísť na koncert aj trebárs do Viedne a inde. Aby ste si obohatili predĺžený víkend, vďaka tomuto sviatku tu je niekoľko akcií.

 

17. november – piatok

Netradične v bratislavskej Karlovke v kultúrnom centre Kamel sa uskutoční Freedom Songs 2017. Headlinermi večera budú BIJOUTERRIER a Juraj Kupec. Okrem nich si tu zahrajú rôzne kapely, ktoré sa zúčastnili na Rockovej Maturite – DIAMOND FLOWERS, MOFOKILLER, BULLET HOLES, TUSTÉ BALETKY a ASENTH.

 

V British Roc Stars v Bratislave bude punková akcia Šnura2017, kde vystúpia THE FIALKY, HOUBA a PARTYZÁNI.

 

V Randali budú RAVENARIUM pokračovať v oslavách svojich 20 rokov existencie spolu s ABORT TO BE BORN, Švédmi A DEAD TREE DOESN´T TALK a GRAYSCALE SEASON.

 

Trnavu poctí svojou návštevou Big Boss. V City Clube vystúpi legenda českého black metalu ROOT.

 

V Poprade zahrajú HYPNOS v Rock Fabric vrámci ich The Whitecrow tour 2017. 

 

V košickom Collosseu vystúpi legendárny bubeník z NILE George Killias so svojou Drum Clinic.

 

V druhej východoslvenskej metropole Prešov bude v klube Fester UG ECSTASY 30 s trojkou kapiel LEGION, ELYSIUM, FAMMA.

 

18. november – sobota

Sobote bude kraľovať charitatívna akcia Celestial Help Fest 2017 s tohtoročným line-upom DÁŠA FON FLAŠA, RAVENARIUM, PUNKREAS, RAMCHAT, GRAYSCALE SEASON, HYPNOS, ADACTA, MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY.

 

V Bratislave bude Possonium Death Fest s brutal deathmetalovými kapelami EPICARDIECTOMY, BEGGING FOR INCEST, SANATORIUM, REALMS OF CHAOS, CONGENITAL ANOMALIES. Žánrovo to spestria FROZEN BLOOD.

 

FAMMA sa presunie z Prešova do Strážskeho a spolu s BRUTE a DRACO HYPNALIS budú pokračovať v brutálnej nakladačke v klube Park Pub.

 

V banskobystrickej Bosorke čaká ďalšia hardcore/crust/punková akcia Mecheche. Na treťom ročníku vystúpia ADACTA, ROZPOR, JAKUBYSKO, DISKOREKTOR SS.

 

Vo Svidníku bude v poradí už deviata akcia s názvom Na Psa I Na Horara Night. Vystúpia tu LEGION a ELYSIUM.

 

19. november

Kto nebude mať ani v nedeľu dosť, je tu skákačka vo Fuge v Bratislave Nightmare Or Reality Fest. Na v poradí 12. akcii s týmto názvom vystúpia macedónski DISEASE, naši LUTRA a RIGHT TO KILL.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *