Víkendový program pre rockerov (15. – 17. december)

Advent je tu a Vianoce sa nezadržateľne blížia. Sviatky pokoja, mieru, čas trávený s rodinou alebo… Predsa len sa nájdu takí, čo si povedia, že konečne máme voľno a je čas zájsť aj na nejaký ten koncert? Ak patríte do tejto skupiny, tak práve pre vás je tu pár koncertov tesne pred a tesne po vianociach. Tu je výber na tento víkend.

 

15. december – piatok

Pre všetkých a nielen deathmeatlistov si v tieto dni pripomíname smutné výročie, keď jeden z najtalentovanejších hlasov Chuck Schuldiner opustil tento svet. Na jeho pamiatku sa v Randali uskutočňuje malá oslava. Hlavným vystupujúcim je tradične DEATH revival, okrem nich tu budú DOGMA inc., IMMERSION a ALL AGAINST NOTHING.

 

16. december – sobota

Sobote bude dominovať zatiaľ prvá akcia šialencov z Kysúc, ktorí si hovoria Metaloví Maniaci. Poznať ich môžete aj podľa ich rovnomennej stránky. Akcia sa volá, ako inak, Metal Mánia. Vystúpia tu štyri kapely, každá hrajúca iný žáner. Black metal uvidíte v podaní ŽRIEBÄDLA, farby smrtiaceho kovu zastúpi MINOR. Thrash core predvedie AGRESIA a IMMERSION bude zas groove core. Uskutoční sa to v žilinskom Kolečku.

 

V Dolnom Kubíne sa môžete tešiť na rockový nášup. V Hostinci u Koáča vystúpia THE RISING SIGN, domáca trochu netradične indierocková kapela. Neprídu na prázdno, predstavia vám svoj debut Moments Like This. Spolu s nimi vystúpia švajčiarski punkáči SIMIA SAPIENS.

 

V bratislavskom Rock Café sa bude krstiť. THE GANG predstaví svoj debutový album. Kapela zahviezdila minulý rok aj na Rockovej Maturite a zapamätať ste si ju mohli hlavne vďaka mladej speváčke s charizmatickým hlasom. V tento večer zároveň DORIAN GRAY ukončia svoje výročné turné.

 

Kúsok ďalej v Randali to bude riadny rock n‘ roll. Trojica kapiel GOOD STUFF, ALL SHOW BAND a GULERVÁČ vám zahrá do tanca.

 

EXTIP v Košiciach zavŕši svoje turné  Pekný, škaredý deň tour 2017. V Collosseu sa na vás teší tato kapela na čele so slovenskou legendou Sveťom Korbelom. Pripravil si aj krst zlatého vinylu.

 

17. december – nedeľa

Pokiaľ by sa vám zachcelo kultúry aj v nedeľu, zabehnite do Piešťan. Chystá sa tam pochod čertov. Aj keď už pár citlivých veriacich z radov poslancov šípi čertovinu a nekalé satanské kulty, pevne veríme, že ich osvieti Duch svätý a začnú sa venovať užitočnejším veciam ako kaziť zábavu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *