Víkendový program pre rockerov (11. – 13. máj 2018)

Slovensko v týchto dňoch žije hokejom. Majstrovstvá sveta sa konajú len raz za rok, a tak si získavajú množstvo pozornosti. Cez víkend čaká našich chlapcov zápas so Švédskom. No nebola by škoda vynechať kvôli hokeju koncerty?

 

11. máj – piatok

Cez tento víkend prebehne zaujímavá séria koncertov kapely ROZPOR. Tá sa totiž vyberie odohrať koncerty do štyroch rómskych osád na východnom Slovensku. Chcú tak priniesť punkovú kultúru ľudom z najnižších sociálnych vrstiev, ale takisto aj poukázať na problém rómskych osád, problém chudoby, problém nacionalizmu a rasizmu a nedostatočné riešenie týchto problémov.

 

V košickom Cassbare bude akcia s názvom Gain Party, kde THORWALD pokrstia svoje nové CD Sací Reflex a k tomu im zahrajú ATARAXIA a GRINDING JESUS BROTHERS. After párty ošéfujú GAIN CONTROL.

 

V Košiciach zahrajú aj pražské THE FIALKY, bude im patriť klub Collosseum.

 

O vašu návštevu sa bude uchádzať aj nový festival Fest 2 Fest v bratislavskom Randali. Okrem rôznych workshopov budú program vypĺňať kapely BULLET HOLES, LOCO LOCO, SATISFVCKTINON, RUST2DUST a FIGHT THE FIGHT.

 

Krásnych 10 rokov oslávi BOILING POINT v Žiline – Stanica Záriečie. Hosťami na oslave budú BETON, SHEEVA YOGA a MENTAL TENSION.

 

12. máj – sobota

Silná zostava dorazí do Trenčína, konkrétne do klubu Lúč. DEHYDRATED tam predstavia akciu s názvom Buried In Blood, na ktorej sa ukážu BLOODY OBSESSION, ABORTION, OLD COCCOTS a CRYSTALEPSY.

 

V Košiciach bude večer patriť Metallice, pretože v Collosseu ich hity zahrá TVM METALLICA TRIBUTE.

 

O niečo severnejšie sa v Nostalgia Music Pube v Humennom môžu návštevníci tešit na zoskupenie legiend s názvom ŽIVÁ VODA.

 

Vo Vlkanovej sa stretnú veterány a staré motorky, no aj fanúšikovia Roxette, pretože tam zahrá THE ROCKSET, najlepší Roxette tribute band v Európe.

 

Maďarská legenda OMEGA poteší (nielen) starých rockerov v Leviciach.

 

13. máj – nedeľa

Prvýkrát na Slovensko zavíta chorvátska návšteva EMPHASIS. Ich atmosférický post-metal predvedú v bratislavskom Kulturáku.   

 

V Blue Note v Novom Meste nad Váhom vystúpi MARCO MENDOZA so svojou kapelou a určite sa opäť všetci presvedčia, že nielen Slovensko má rado Mendozu, ale aj Mendoza má rád Slovensko (veď k nám chodí celkom často).

 

V nedeľu hlavne nezabudnite zablahoželať svojej mamine a môžete jej pustiť aj niečo tematické – 10 rockových skladieb ku Dňu matiek.


Použité zdroje:
Foto: invisibleoranges.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *