Víkendový program pre rockerov (11. – 13. august)

Leto je dávno v plnom prúde a pomaličky sa nám prehuplo do druhej polovice, ktorá utečie ako voda, keďže je bohato nabitá rôznymi zaujímavými akciami. Aktuálne nám od stredy až do soboty napríklad beží Brutal Assault, kde sa predstaví množstvo zaujímavých kapiel. Ale ten do víkendu zasiahne iba okrajovo, preto sa skôr pozrime, čo sa ho naozaj bude týkať.

 

11. august – piatok
V piatok sa rozbehnú hneď dva menšie festivaly. Prvý z nich sa uskutoční v Nitrianskom Rudne a nesie názov ROCKFEST NITRIANSKE RUDNO. Väčšinu jeho line-upu tvoria domáce slovenské kapely, ale napriek tomu sa tam objavia aj jedni páni spoza veľkej mláky Suffocation. Zo zvyšku sa v piatok a sobotu môžete tešiť napríklad na Dereš, Arzén, Karpinu, Mofokiller, Asenth, Zónu A, The Paranoid, Gladiátor či Slobodnú Európu a ďalších.

 

Rovnaký deň, no o kus ďalej, konkrétne v Seredi, začne ôsmy ročník rovnako dvojdňového festu FFUD FEST VOL. VIII. Tu nájdete hlavne výber dobrých punkových kapiel z domova aj zo sveta. Predstavia sa napríklad Not On Tour, The Boring, Slander, Burn The Cross, Don Vito, Empty Hall Of Fame a mnohí ďalší.

 

13. august – nedeľa
Po piatkovo-sobotných akciách si treba poriadne pospať, lebo v nedeľu je nachystaná ďalšia nálož. Prvou ponukou je DEVIN TOWNSEND PROJECT v bratislavskom Randali, ktorý je žijúcou legendou, vodcovskou osobnosťou progmetalovej scény, vyšinutým excentrikom a hudobným géniom. Predstaví u nás skladby z najčerstvejšieho albumu z minulého roka Transcendence.

 

Pokiaľ vás však prvá možnosť nenadchla, stále sú v zálohe THE ARCHITECTS v spoločnosti THE AMITY AFFLICTION a WHILE SHE SLEEPS, čo je rozhodne zaujímavá šanca vidieť tieto tri výborné kapely pohromade. Ale pokiaľ ste si lístok nekúpili vopred, máte smolu, pretože je vypredané. Akcia sa uskutoční v Majestic Music Clube, takže pokiaľ máte to šťastie, že máte lístok, ale zaujala vás aj prvá ponuka, potom si pokojne odbehnite z jednej akcie na druhú a späť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *