Víkendový program pre rockerov (10. – 12. november)

Škaredé novembrové, ak nie upršané, tak aspoň zamračené počasie priam láka zostať doma. Alebo by ste radšej dávku hudby, stretnúť známych, poprípade si poriadne zaskákať? K tomu je víkend ako stvorený. Hlavne, keď je z čoho vyberať.

 

10.november – piatok

V žilinskom Smer Music Bare sa môžete tešiť na netradičné spojenie kapiel ZOČI VOČI zo Slovenska a RYBIČKY 48 z Česka.

 

V Bratislave tentokrát nemusíte za rockovou hudbou cestovať do centra. V petržalskom Dome kultúry Lúky vystúpia legendy slovenského grungeu ACORNHOEK. Predskakovať im budú LIMP BIZKIT REVIVAL.

 

Pokiaľ by vám to predsa len nedalo, v klube Randal sa postaví na pódium pražská punková veličina SPS.

 

V Blue Note Jazz Music Clube v Novom Meste nad Váhom bude ŽIVÁ VODA. Nebude sa však piť. Piť budete môcť pivo alebo iné tekutiny. Ide o trojicu dnes už legendárnych hudobníkov  Paľa Horvátha, Peciho Uherčíka, Igora ,,Tea“ Skovaya. Pôsobili v kapelách ako Demikát, Magma, Prúdy či Tublatanka. Viac to povie zrejme skôr narodeným, ale večne mladým rockerom, no akcia je určená všetkým rockerom, ktorí si potrpia na rokmi overenú kvalitu.

 

V banskobystrickom klube Bosorka sa rozhodli uskutočniť 13. a zároveň posledný ročník Hodoštiakfestu. Dôvod? Organizátori čakajú návštevu bociana. Vystúpia tu štyri punkové a hardcore punkové kapely – brnianskí TRAUMA 48, miestni KONTRA, TRI GROŠE z Čadce a PIVNICA.

 

V šalianskom Pekle sa pripravte na riadne peklo. Vystúpi tu NAME MEANS NOTHING, talianska deathcoreová kapela. Potom sa pritvrdí a mierne aj potemnie s deathmetalistami ABORT TO BE BORN. Akciu odštartujú AS THEY RISE.

 

Do Popradu sa chystá Sveťo Korbeľ so svojou bandou EXTIP, s ktorou teraz ťahá šnúru po Slovensku EXTIP – PEKNÝ ŠKAREDÝ DEŇ TOUR 2017. Supportovať ich budú BRATISLAVSKÉ DIEVČATÁ.

 

11. november – sobota

Na východe čaká birmovka. Teda vlastne BEERMOVKA. V kultúrnom dome v Orkucanoch na siedmom ročníku vystúpia ANTHOLOGY, NEW VILLAGE GANG, THEATRUM MUSICA, SLIGHT LIE a ETTERNA.

 

V košickom Collosseu vystúpi ŽELEZNÁ KOLÓNA, bratislavská oi! punková kapela.

 

ZOČI VOČI sa s RYBIČKAMI 48 presunú zo Žiliny do Trenčína. Tam vystúpia v Piano clube.

 

V Žiline sa bude konať už siedmy MINOR ug Day. Slová samotného usporiadateľa sú v udalosti na FB veľmi originálne, oplatí sa to prečítať. Na tejto akcii sa ukážu kapely FROOZEN BLOOD, OLD HAMMER, NECROSANCTUM a  ACHSAR.

 

V Nitre budú padať bomby. Našťastie, len tie metalové. V Mariatchi sa bude konať Bomby na Nitru fest, grind/deathmetalová akcia. Vystúpia tu domáci ABORTION so svojím stand up grindcoreom. Kapelu DEHYDRATED, opäť ožilú deathmetalovú legendu z 90. rokov, tam hádam bude poznať každý. Z Budapešti prídu BLACKMAIL so svojím temným crustom. Zo Stropkova zase zagrinduje GRINDING JESUS BROTHER a akciu otvoria SEDEM MINÚT STRACHU.

 

V Liptovskom Mikuláši sa v Kolotočove uskutoční Rock Night, akcia undergroundových kapiel Žilinského kraja. Mladí chalani zo Žiliny GROW UP prídu predstaviť svoje nové EP #1.  Z Čadce prídu RAVE DRUIDS a poppunkeri BEZ HRANÍC prídu z Turčianskych Teplíc.

 

V bratislavskom British Rock Stars si odohrajú svoju koncertnú premiéru MORHÖRR. O kapele vieme, že majú radi borovičku a žánrovo by to mal byť thrash crossover. No nechajme sa prekvapiť. Morálne a možno aj inak ich prídu podporiť PARYAR. Bratislavská metalová kapela sama seba definuje ako staro-nové zoskupenie ľúbiace riffy bez známok recyklátov. Akciu otvoria a zadarmo vám dajú kurz slovenčiny DARCHAIC.

 

12. november – nedeľa

V bratislavskom Randali sa na záver víkendu uskutoční akcia pre všetky dámy a djentlemanov. Z Kanady k nám zavítajú djentoví mágovia INTERVALS, spolu s nimi prídu POLYPHOBIA a NICK JOHNSTON.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *