Víkend návratov dvoch obľúbených kapiel

To bolo smútku a uplakaných na čierno namaľovaných očí, keď v roku 2013 MY CHEMICAL ROMANCE ohlásili ukončenie svojej kariéry. Kapela založená v roku 2001 a vedená Gerardom Wayom si získala obrovskú popularitu najmä medzi tínedžermi a do rockových výšin ju vystrelil album The Black Parade s ich najznámejším hitom Welcome To The Black Parade. Na konci októbra 2019 však kapela ohlásila návrat.

 

Fanúšikovia hneď vytiahli čierne ceruzky a s radosťou si opäť rámovali oči. Po šesťročnej prestávke, ktorá mala byť definitívnym koncom, lebo kapela vraj dosiahla všetko, čo mohla, chcela a viac, ako si dokázala predstaviť, nečakane ohlásila koncert.

 

Členovia My Chemical Romance, ktorí sa po rozpade vybrali svojimi sólovými cestami, sa opäť stretnú na jednom pódiu 20. decembra v Los Angeles. Lístky na tento koncert sa začali predávať 1. novembra a vypredali sa behom niekoľkých minút. Hneď na druhý deň vydala kapela vyhlásenie, že nečakala take vrelé uvítanie a je veľmi vďačná. Či však bude nasledovať po koncerte nejaký nový singel či album, zatiaľ nie je známe.

Fanúšikovia MCR však nie sú jediní, pre ktorých boli Dušičky viac o radosti ako o smútku. Svoj návrat na svetové rockové pódiá ohlásili aj RAGE AGAINST THE MACHINE. Na rozdiel od MCR však neohlásili len jeden, ale celú sériu koncertov pre rok 2020.

 

Členovia RATM spolu stáli na pódiu naposledy v roku 2011, v tom čase už mali za sebou dlhšiu prestávku medzi rokmi 2000 a 2007. Teraz sa opäť vrátia po deviatich rokoch a budú headlinermi festivalu Coachella. Predtým ale v priebehu marca 2020 vystúpia aj na ďalších amerických festivaloch.  

Víkend návratov dvoch obľúbených kapiel
Víkend návratov dvoch obľúbených kapiel

Opäť nie je jasné, aká bude ďalšia budúcnosť kapely po avizovaných koncertoch, no do kariet nahrávajú hneď dva fakty. Po prvé, aj Guns N‘ Roses ohlásli svoj návrat najmä cez festival Coachella, nikto nevedel, čo bude ďalej a ako dobre vieme, koncertujú spoločne až do teraz.

 

Po druhé, superkapela Prophets Of Rage, ktorú sformovali traja členovia RATM vrátane Toma Morella tri roky po rozpade kapely, teraz ohlásila svoj koniec práve kvôli reunionu Rage Against The Machine. Na svojich sociálnych sieťach to naznačili a fanúšikom kapely poďakovali za priazeň ďalší členovia POR Chuck D (Public Enemy) a B-Real (Cypress Hill).


Použité zdroje:
nme.com, blabbermouth.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *