Viete o Shipyard Feste?

Ide o malý jednodňový festival, ktorý sa bude 11. júna konať v Česku. Konkrétne sa odohrá v areále Lodenice v obci Benátky nad Jizerou. Dedina sa nachádza medzi Prahou a Mladou Boleslavou. Je tu aj možnosť kúpania sa, takže pokiaľ budú výhliadky na dobré počasie, nezabudnite si so sebou zobrať plavky.

 

Tento rok pôjde o v poradí tretí ročník mini-festivalu. Vystúpi na ňom šesť kapiel, pričom prvá začne hrať o štvrtej poobede, takže to bude skôr nočná „pařba“.

 

Headlinerom dňa budú slovenskí Doomas a brnianskí Somnus Aeternus. Obe kapely sú death/doom metalové. Doomas patria medzi najrýchlejšie rastúce kapely našej krajiny. K takémuto statusu im dopomohlo hlavne CD LaMuerte, ktoré vzniklo v roku 2014 ako druhé v poradí po Seven Sins z roku 2008. Samotná kapela sa dostala na scénu v roku 2006, takže sú v brandži stále pomerne noví. Ich hudba pôsobí záhubne, ale popritom otvorene.

Somnus Aeternus sú na pódiách len o rok menej ako Doomas, ale nie sú o nič horší. Pochádzajú z Brna a minulý mesiac im vyšiel druhý album pod názvom Exulanis.

Z viac deathmetalových vôd sa vynoria pardubickí Dysangelium. Tí majú najaktuálnejší album Holykaust z roku 2014. Je teda jasné, čo zrejme zahrajú.

Ďalší účastník tejto metalovej párty zatiaľ síce nemá na konte žiadny album, ale určite je zaujímavý. Veď strange metal nehrá každý. Strange Society však áno.

 

A v neposlednom rade sa tu objavia aj pražskí Return To Innocence, ktorí do všetkej drsnej atmosféry prinesú trochu epic/symphonic metalu. Nie je však vylúčené, že sa aj pri nich objaví death metal, keďže kombinujú viaceré štýly. Treba dodať, že práve oni sú organizátormi celej tejto akcie.

Pokiaľ vás ponuka tohto mini-festíku zaujala, nehľadajte lístky online. Bolo by to totiž márne. Budú dostupné až priamo na mieste.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *