Video Adrift and Astray v novom šate

Kvôli obmedzeniam v rámci ochrany zdravia pred Corona vírusom sú členovia kapely a ich fanúšikovia (nazývaní Scarecrew) dočasne od seba oddelení. Všetky koncerty do septembra 2020 sú zrušené a nahrávacie práce na druhom albume v poradí v štúdiu sú pozastavené.

To znamená, že okrem výpadku príjmov z koncertov sa znížili aj príjmy z predaja nosičov a iného tovaru. Tento príjem je však pre kapelu zásadný, pretože streamingové platformy neprinášajú prakticky nič. Skupina teda prosí svojich fanúšikov, aby si objednali CD, tričko alebo nášivku online alebo si stiahli CD cez Bandcamp.

Ako odmenu za vašu podporu Cult Of Scarecrow vytvorili videoklip „Covid19“ z piesne „Adrift and Astray“, ktorý bol natočený v domácnostiach členov kapely (vďaka Yane Poppe za strih).

Kapela si vybrala túto pieseň z presného dôvodu: „Je to o ľudskosti pri hľadaní nového sveta, v ktorom žijeme. Rovnako ako Phoenix, všetci vstaneme z nášho popola a vstúpime do odlišného a snáď lepšieho sveta. Udržujte sa v bezpečí a čoskoro sa uvidíme.“

Cult of Scarecrow je belgická metalová kapela založená v roku 2017. Ich hudbu možno opísať ako epický doom metal, melodický, ale temný, s intenzívnymi riffmi a vokálmi. Ich texty vás utopia v atmosfére beznádeje, skleslosti a skľúčenosti. Jedným z hlavných tém je sebazničenie ľudstva plytvaním zdrojmi planéty.

V novembri 2018 vydali debutové EP s rovnakým názvom Cult of Scarecrow. Album bol nahraný v štúdiách Oceanside Studios v Ostende (Belgicko), zostrihaný a namixovaný Ace Zecom. Mastering zvládol Carsten Bucher v štúdiách Track1 Recording Studios v Brémach (Nemecko). Grafiku (logo a strašiak) vytvorila spoločnosť Black Space Graphics v Grécku. Toto EP si môžete stiahnuť na Spotify, Deezer, iTunes, Google alebo Bandcamp

Video Adrift and Astray v novom šate

Cult of Scarecrow

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *