Vianočný program pre rockerov (22. – 29. december)

Vianoce, šťastné a veselé, a tak ďalej. To budeme teraz počúvať dookola. Najmasovejšie sviatky roka sú tu. Či už ich prežijete s rodinou, sami, s kamošmi, doma či vonku, hlavne ich treba prežiť. Pokiaľ to doma nevydržíte, bude sa konať akcií viac než dosť.

 

22. december – piatok

V Poprade budú LobotoMetalové Vianoce. Tradične je to čistá lobotómia a neskutočný masaker. Určite si to nevieme predstaviť bez domácej organizátorskej kapely ASTAROTU. Popri nich sa môžete tešiť na ďalšiu východniarsku deathmetalovú legendu PERVERSITY, brutálnych BRUTE, WOLFAGE a PYRIT.

 

V mikulášskom Riderse odštartujú sviatky v riadne odľahčenej nálade. Poriadnu dávku recesie pripraví PENTAGRAMČEK, spolu s ním vystúpia domáci TRIX (možno už aj s novým albumom) a KÝBEL MAČIEK.

 

V bratislavskom Randali vystúpia čerství štyridsiatnici PLUS MÍNUS spolu s FROM OUR HANDS, JOHN WOLFHOOKER a CHERRY STREET.

 

Trenčín privíta hardcore punkové kapely. V klube Lúč vystúpia ADACTA, OLD HÄMMER, DIS-K47, FYASCO.

 

23. december – sobota

V predvianočný večer vytiahol žolíka so svojej kôpky mikulášsky klub Kolotočovo. Tu sa uskutoční tretí ročník Attack Of Curse. Popri organizátorskej kapele, po príchode vokalistu by som ich označil za dark death metalistov, FEEL A CURSE sa tu môžete tešiť na Novodubničanov MORNA, našu kapelu v žanri progresívny death metal číslo 1 a zároveň jednu z najlepších slovenských metalových kapiel všeobecne. Okrem nich si tu zahrajú aj REALMS OF CHAOS, deathmetalisti z Banskej Bystrice.

 

24. december – nedeľa

Štedrý deň nech si každý spraví sám tak, ako chce. Hlavne v zdraví. Pokiaľ ale nevydržíte vianočnú klasiku, je tu tradičný koncert SLOBODNEJ EURÓPY v bratislavskom Randali.

 

25. december – pondelok

Prvý sviatok vianočný sa asi všetci zídu vo Fuge, kde sa tak ako minulý rok prejedení z vianočných koláčov prídu vyvetrať na koncert ADACTY. Tento rok s nimi vystúpia tiež MUNICIA, KRUTÁ ZIMA, RIGHT TO KILL a BARBAR.

 

V RC Tartaros v Banskej Bystrici bude SatanClaus Párty s kapelami SURGERY, ACID FORCE a PSEUDOSAPIENS.

 

26. december – utorok

Druhý sviatok vianočný opäť bude patriť Kolotočovu a ich štvrtému ročníku UG POGO Párty. Môžete sa nachystať na riadny masaker kapiel SORGOTH, bytčianskeho blackmetalu, žilinského thrashu AGRESIA a domácich gore grinderov DISTROPHY.

 

V banskobystrickom Tartarose bude Alkohol párty. Vystúpia tu punkové kapely ABBA, HASIACI PRÍSTROJ, PUNKRÁDIO a popri nich PENTAGRAMČEK.

  

28. december – štvrtok

Vo štvrtok sa uskutoční dvojakcia Spomienka na Lemmyho. Jedna bude v martinskom Rock Pube s kapelami EUFORY, ACID FORCE a revivalom MOTÖRSCREAM. V banskobystrickom Tartarose to bude MAD FREQUENCY a AINT. MOTÖRSCREAM sa zrejme teleportujú, lebo tam budú tiež.

 

V spomínaní nezaostáva ani Bratislava, a tak v Randali na Lemmyho počesť vystúpia PLUS MÍNUS, ME AGAINST ALL a ďalší.

 

29. december – piatok

Koncertný rok môžete uzavrieť trebárs aj… Opäť v Kolotočove na benefičnej akcii BenefCore Vol. 6 na podporu opustených domácich miláčikov, veríme, že len dočasne umiestnených v útulku v Liptovskom Hrádku. Aby sa návštevníkom lepšie prispievalo, do tanca zahrajú liptovskí junáci z kapiel ČAK NOJS, NOSTALGIA a UNITY.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *