Vianoce ešte nekončia, príde Batushka

Vianoce tento rok neoslávia 6. januára len pravoslávni, ale aj všetci nadšenci čierneho kovu. BATUSHKA, jeden z headlinerov tohtoročného Gothoomu, je späť. Na Slovensku sa objavia opäť na Troch Kráľov v Košiciach. Svoju Liturgiu prednesú v metalovom chráme Collosseum.

 

Ich vystúpenie sa nedá nazvať inak ako temná omša, plná ortodoxných prvkov a ikon, ktorú odslúži 7 temných popov v kutniach zdobených lebkami a obrátenými krížmi. Svoje kutne neskladajú počas celého vystúpenia, stretnúť alebo fotiť sa s nimi je takmer nemožné a svoju identitu si prísne strážia. Táto poľská kapela vznikla len v roku 2015, v tom istom roku v decembri vydali svoj album. Odvtedy môžeme sledovať ich raketové stúpanie na vrchol. Vidieť ich naživo je to, čo jednoducho musíte zažiť, je ťažké to aj opísať.

Kým Európu brázdia v rámci svojho turné s Arkonou, u nás si zavolali na pomoc mikulášsku blackmetalovú kapelu DARKTIMES. Tí majú na konte zatiaľ len album Triumph Ov Chaos, ale na pódiách už počuť aj ich novinky, ktoré sa, dúfame, v dohľadnom čase pretransformujú do nového albumu. Bude zaujímavé vidieť Nar Akha, Nebbulusa, Namtara, Ossu a Pepheusa na pódiu s takou veľkou kapelou ako je Batushka. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *