Via Anima prichádza s netypickou nahrávkou

Via Anima – vo voľnom preklade Putujúce Duše – prichádza s nahrávkou, ktorá je skoro úplne inde, ako to bolo na ich prvotnom počine. 
Predstav si, že existujú aj také veci, ktoré ťa ani nenapadne si predstaviť – názov nahrávky, s ktorou sa Via Anima snaží ukázať ich terajšie vnímanie hudby, pocitov a vnímania. Na CD sa nachádza osem inštrumentálnych, ale aj spevavých skladieb. Inštrumentálne skladby, prelínané dievčenským spevom, majú niekedy až meditačný charakter, skladby so spevom a textami opisujú znenie, vnímanie existencie, skutočnosti či uvedomovanie si seba samého.

Názov Via Anima príkladne ukazuje vývoj, ktorým si tento projekt počas svojho pôsobenia prešiel. „Duše“ sú z Banskej Bystrice, fungujú 4 roky a za ten čas majú na konte jedno demo Sistém má chybu, ktorým rozvírili vlny na slovenskej hardcorovej scéne, a jedno split, Sami sebe svetlom. 
Všetky skladby na deme Sistém má chybu sa  niesli v jednej celistvej atmosfére, ktorú umocňovali hĺbkové texty zamerané na človeka a jeho existenciu na tomto alebo inom svete. Žánrovo by sa to v tom čase dalo škatuľkovať ako post-rock, hardcore.

Via Anima prichádza s netypickou nahrávkou

Spolu so zvolenskou kapelou Nesme, bude Via Anima prezentovať CD na šiestich koncertoch po Slovensku:

  • 25.4.2014 Ružomberok, Panoptikum  
  • 26.4.2014 Šaľa, Peklo
  • 2.5.2014 Banská Bystrica, Teatro Mefisto
  • 10.5.2014 Brezno, Bombura 
  • 16.5.2014 Trenčín, Boogie bar
  • 23.5.2014 Bratislava, Fuga 

Bližšie info hľadajte na www.viaanima.bandcamp.com, alebo www.bandzone.cz/nesme 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *