Vestal Claret si sami vydávajú rovnomenný album

Metalová kapela VESTAL CLARET len prednedávnom vydala prostredníctvom Bandcamp svoj nový rovnomenný album.

Po pár klasických nahrávkach v rôznych vydavateľstvách a na rôznych formátoch sa kapela rozhodla priniesť niečo hudobne širšie a viac orientované na samotné skladanie hudby. Vestal Claret vyhodili zo svojej tvorby klišé a všetko, čo by mohlo akýmkoľvek spôsobom zatieniť či stlmiť ich potenciál.

Prvými dvomi skladbami na novom albume sú “Abandoned” a “Shadows.” Obe vznikli ešte v roku 2017 a v podstate mali byť akýmsi pokusom, či sa kapele podarí vykročiť zo svojej komfortnej zóny – heavy metalových tendencií. Práve tieto dve skladby sa stali piliermi vzniku úplne nového života Vestal Claret a zároveň vrátili kapelu späť k jej pôvodnému plánu.

Čo sa týka hudobnej stránky, nová nahrávka sa opiera o Simonovu prirodzenú progresívnu povahu, ktorú ovplyvnili roky v hudobnom štýle New England a jeho láska k stredovekému folku. Kreatívny proces pre vytvorenie nahrávky bol ideálnou príležitosťou na to, aby zužitkoval všetky svoje doterajšie skúsenosti.

Phil sa postaral o texty počas svojich ciest po Amerike, pričom viac ako rok prežil vo svojej dodávke niekde medzi plážami južnej Kalifornie a púšťou Sedona Arizona. Izolácia a samotársky spôsob života sa tak stali najväčšími vplyvmi textovej časti albumu.

Vestal Claret si sami vydávajú rovnomenný album
Vestal Claret si sami vydávajú rovnomenný album

O mix sa postaral Arthur Rizk a za bicie si sadol Justin de Tore.

Táto nová verzia Vestal Claret nemá žiadne obmedzenia ani hranice, obsahuje viac jednoduchosti a komplexnosti. Jedinou ambíciou tohto albumu je doplniť kúsok mozaiky do vyzretosti a dospelosti kapely.

Vestal Claret sú:

Phil Swanson: vokály
Justin DeTore: bicie
Simon Tuozzoli: gitara, basa, organ, perkusie, vokály, rôzne ďalšie hudobné nástroje

Hosťujúci muzikanti:

Matt Campbell: piano
David Caldarella: viola
Jessie May: čelo
Madeline Baldwin: vokály
The Mother: vokály

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *