VENDETA nespí: Martinčania dokončujú nové piesne a vieme viac

Martinskí thrash metalisti VENDETA vydali koncom roka 2013 debutový album „Face Beneath the Mask“ a chalani spod Turca práve dokončujú piesne na druhú štúdiovku.

Momentálne majú Martinčania dokončených sedem skladieb. „Proces skladania je v podstate rovnaký ako pri prvom albume. Niekto príde s nápadom a pokiaľ sa to páči, spoločne ho ďalej rozvíjame,“ hovorí gitarista Tomáš Kobida.

Rozdiel oproti debutu je v textoch, ktoré si tentokrát vzal na starosť spevák Jano Burda, zatiaľ čo na prvotine sa o väčšinu textov postaral práve Kobida. Kde dostanú nové piesne finálnu podobu sa rozhodne po ich úplnom dokončení.

A akým smerom sa bude novinka uberať? „Stále je to thrash a aj bude,“ smeje sa Tomáš, „nové piesne však budú oveľa technickejšie a prepracovanejšie ako na prvej nahrávke.“

Kapela pravdepodobne nahrá album na svoje náklady. „Keď bude hotový, skúsime osloviť vydavateľstvá tak, ako sme to spravili aj pri prvom albume. Ak niekto prejaví záujem, budeme len a len radi,“ netají Tomáš. Plánov je však viacero. V rámci propagácie nového, zatiaľ bezmenného albumu, by chalani radi zorganizovali menšie turné v zahraničí v priebehu nasledujúceho roka.

Skupina však má aj nového člena. Rady kapely VENDETA doplnil basgitarista Martin Mariak (ex-INWARD,ex-RAKOFSKI REZNICI), ktorý nahradil pôvodného basáka Roba Milana. „Robo opustil naše rady v októbri 2014 pre nedostatok času a odvtedy sme hľadali nového basáka. Pár ľudí to bolo skúsiť, no nebolo to ono. Až sa nám ponúkol práve známy Martin Mariak, že by mal záujem. Prakticky po prvej skúške bolo jasné, že ho berieme,“ priblížil Tomáš. Toto sa udialo v marci tento rok, v tejto chvíli už má Martin za sebou aj prvé koncerty v Ostrave a Svitavách.

World Is Dead

Kapela sa rozbieha. Svedčí o tom aj predaj ich debutu, doteraz sa z neho predalo už 200 kusov. V prípade záujmu sa dá „Face Beneath the Mask“ stále objednať na tomaskobida666@gmail.com. Okrem toho sa chystá aj nový merch. Máte sa načo tešiť!

Viac info o kapele na http://www.bandzone.cz/11vendeta11 alebo https://www.facebook.com/pages/VENDETA/565901866759810

VENDETA nespí: Martinčania dokončujú nové piesne a vieme viac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *