Vendeta – Face Beneath the Mask – recenzia albumu

Štyria thrash metalisti z Martina, ktorí sa nazývajú Vendeta, začali svoje muzikantské umenie podobne ako väčšina kapiel hraním coverov. Ako však čas plynul, nastali aj personálne zmeny a tvorba nových songov, ktoré môžeme nájsť na albume Face Beneath the Mask, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 2013. Album nahraný v martinskej Kobke sľubuje dobrý a počúvateľný zážitok, čo sa potvrdilo.

Intro perfektné, naznačuje peknú thrashovú smršť. Titulná skladba Face Beneath The Mask tiež začína sľubne, až kým nezačne spev. Vokál je vysoký a do tejto drsnej odnože by som čakala zúrivejší vokál. Musím však uznať, že na koncertných vystúpeniach znie viac agresívne.

Aj keď sa zdá, že thrash metal ovplyvnený starými koreňmi nemôže priniesť nič nové, chalani z Vendety valia dobrým smerom a zanechávajú za sebou spúšť. Prezentujú sa ako skúsení hudobníci, čo sa týka aj vystupovania na koncertoch.

Textová náplň je skutočne široká a určite zaujímavá, či už o rysoch človeka a jeho skrývaní sa za masku, o čom hovorí titulná skladba a ktorej názov hovorí za všetko: Face Beneath the Mask. Kapela sa nevyhýba ani vojnovej problematike alebo odkazuje aj na odveký a kontroverzný problém ako je samovražda. Nevyhýba sa ani téme náboženstva. Ako je to už v súčasnosti čoraz tradičnejšie, nielen Vendeta (ale viaceré kapely) odkazujú vo svojich textoch na súčasnú problematiku toho, že ľudstvo speje do záhuby. Myslím, že toto tvrdenie ťažko niekto spochybní.

Kapela sa otvorene hlási k odkazu starých legendárnych kapiel a pre mňa sa konečne vymyká aspoň na slovenskej scéne novým moderným štýlom metalu, ktoré pohltili hlavne mladých ľudí po celom svete.  Musím povedať, že album ma preniesol do časov starej metalovej školy. Uvidíme, či osloví aj mladšie ročníky, ktoré, ako som už spomínala, radšej ulietavajú na modernejších metalových odnožiach. 

https://youtube.com/watch?v=R0Q8HENiTqc

Počas trvania desiatich skladieb skupina nenecháva poslucháča vydýchnuť od nárezu, chytľavých riffov a kvalitne zahraných sól. 

Kapela nepriniesla na scénu nič, čo by tu predtým nebolo, avšak poskytla zatuchnutý návrat do súčasnej modernej doby. Je príjemné zacítiť v súčasnosti závan liet minulých a vzdať tak hold thrash metalovým legendám.  

Je zaujímavé, že veľa slovenských metalových kapiel má vysoké ambície a chce ovládnuť zahraničný trh. Je to dlhá cesta a nie všetkým sa podarí doraziť do zahraničia. Ja Vendete budem držať palce.

Viac info o kapele:
www.bandzone.cz/11vendeta11 
https://www.facebook.com/pages/VENDETA/565901866759810

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *