Veľké mená na Zimnom Masters Of Rock

Nestihli ste v lete vypredaný vizovický Masters Of Rock (MOR)? Áno, mal asi najkvalitnejší line-up v histórii, ale nemusíte byť smutní. Zimná verzia MOR má síce menšie, no nemenej kvalitné a zaujímavé obsadenie.

 

Pragokoncert pozval do pozície headlinera WINTER MASTERS OF ROCK, ktorý sa bude konať 19. novembra v zlínskej hale Euronics, spoluzakladateľov novej vlny britského heavy metalu SAXON. Páni sú na cestách od minulej jesene, kedy im vyšiel zatiaľ posledný album Battering Ram. Tento rok vo februári mali byť aj súčasťou u nás plánovaného a zo známych okolností zrušeného koncertu v spoločnosti Girschool a Motörhead. Naživo im to stále hrá, o čom sa mohli presvedčiť aj návštevníci tohtoročného Wackenu. Ich šou tam patrila k tým najvydarenejším.

Ďalším ťahákom novembrového večera by mali byť thrashmetaloví priekopníci OVERKILL. Aj keď Overkill nie sú súčasťou takzvanej Veľkej štvorky, veľa fanúšikov im pripisuje rovnaké zásluhy pri spopularizovaní žánru. Skupina chystá na november nový album s názvom Grinding Wheel, takže na Winter MOR môžeme očakávať nejakú tú novinku v setliste.

 

V Zlíne sa okrem prvých dvoch menovaných predstavia aj LAST IN LINE, kapela, ktorá nahrala najslávnejšie albumy s Diom (vrátane rovnomenného – odtiaľ názov). Po znovuobnovení činnosti nahrali Last In Line kritikmi vysoko hodnotený album Heavy Crown, ktorý vyšiel vo februári tohto roku. Žiaľ, jeho oficiálneho vydania sa už nedožil pôvodný basgitarista zoskupenia Jimmy Bain, ktorý zomrel tri týždne pred vydaním albumu.

 

Posledným veľkým menom do partie sú RAGE. Nemecká smršť, ktorá sa v poslednom období teší snáď ešte väčšej popularite ako v osemdesiatych rokoch. Tak ako vyššie menované kapely, aj Rage majú vonku čerstvý album. Novinku vydali v júni pod názvom The Devil Strikes Again. V obľube majú slovenské aj české publikum, o čom svedčia aj časté návštevy v oboch krajinách. U nás tento rok odohrali úspešný koncert na festivale Rock pod kameňom v Snine a deň pred Winter MOR, 18. novembra, sa na Slovensku predstavia opäť, tentokrát v Martine.

 

Keď už vyzerala zostava nadupaná tak, že by si človek povedal, že sa do nej už nič nezmestí, prekvapil Pragokoncert ďalšou bombou. Tou je zostava okolo „exhelloweeňáka“ Kaia Hansena GAMMA RAY. 

Ešte pred spomínanými, časom overenými kapelami, bude možnosť vidieť a počuť nádeje, ktoré dostali za úlohu zahriatie publika na prevádzkovú teplotu. MONUMENT z Veľkej Británie, Izraelčanov SHREDHEAD a kontinent Austráliu zastupujúci DESECRATOR.

 

Vstupenky, do konca augusta za akciovú cenu, kúpite cez Ticketportal, Ticketpro aj Ticketart.


Použité zdroje:
Foto: FB kapely Saxon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *