Vein Shadoved o tom, čo bude po Holotropic

Skupina HOLOTROPIC, ktorá vznikla v roku 2013, minulý rok vydala album Permeate, na ktorý dostali množstvo pozitívnych ohlasov. Album nesie prvky progresívneho a technického metalu a tiež je obohatený o orientálne melódie. K tomuto albumu vznikli videoklipy TantrumsTraveler. Neodmysliteľnou súčasťou skupiny bol doteraz aj jej výrazný spevák Vein Shadoved. (Áno, bol, ale ešte sa k tomu dostaneme.) Popritom pôsobí v multižánrovom projekte Psychic, ktorý vydal rovnomenný debutový album ešte v roku 2012.

 

Na facebookovej stranke skupiny Holotropic bola 10. novembra 2015 vydaná oficiálna správa, že Vein odchádza z Holotropic a chce sa sústrediť na iné projekty. Pri tejto príležitosti som ho požiadal o pár viet o tom, čo má v pláne, na čom pracuje, a podobne:

 

,,Cez leto sme natočili s chalanmi z Bad Shot videoklip ku songu Rebellion, ktorý sme to leto aj nahrávali a od 15. 11. 2015 je vonku. Neviem, či šlo o jednorazovú spoluprácu, alebo sa nám podarí spraviť nejaký dvojhlasný HC song ešte raz, v každom prípade ma teší výsledok a aj spolupráca samotná, nakoľko som im hosťoval aj na dvoch koncertoch, jeden z toho bol koncert s kapelou PRO-PAIN. Aktuálne som dokončil všetky vokálové linky na druhý štúdiový album Psychic, na ktorý sa veľmi teším, keďže som veľa experimentoval. Celé to bolo bez zámeru alebo cieľa spraviť niečo brutál progresívne, ale so zámerom spraviť niečo, čo som nikdy neskúsil. Vokál poletuje cez metal, ale väčšina je skôr žánrovo inde ako napríklad blues, muzikál, klasický spev, rock a možno až pop, ak sa o technikách spevu bavíme. Neviem povedať k tomu materiálu, aký to bude žáner, ale všeobecne povedané to je hudba a každý si tam asi nájde to svoje. V dvoch songoch si zaspievala aj moja učiteľka spevu Barbora Drahovská z kapely Barbora Bloom z čoho sa veľmi teším, lebo mať ju počas nahrávania v štúdiu mi pomohlo skúsiť si zájsť na absolútny vrchol síl. V blízkej dobe okrem Psychic idem skúsiť „freelancing“ ako vokalista, čiže ak kapela ma záujem o štúdiovú spoluprácu, tak viem spraviť a nahrať vokál. Samozrejme, musí ísť o spoluprácu obojstrannú, čiže kapele sa páči môj štýl a mne materiál. Jedna takáto spolupráca sa už pomaličky pripravuje, ale zatiaľ je to ešte len v štádiu dohadovania, čiže nemôžem povedať nič viac. Čo sa môjho odchodu z Holotropic týka, tak ešte budeme mať 2 spoločné koncerty, na ktoré sa veľmi teším – 4. 12. 2015 v Bratislave vo FUGE a 5. 12. 2015 v Nitre v klube Frankie.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *