V Tartarose bude piatková noc patriť folk metalu

Prvá májová sobota sa bude niesť v znamení folkmetalovej noci, ktorá sa bude konať v známom banskobystrickom klube Rock klub Tartaros. 4. mája uvidíte na jednom pódiu dokopy päť kapiel, ktoré sa žánrovo pohybujú v pagan/folk a rockovom žánri.

 

Jednou z dvoch zahraničných kapiel tejto noci budú folkmetalisti z Talianska pod názvom BLODIGA SKALD, ktorí svoj žáner charakterizujú ako orc folk metal. Minulý rok im vyšiel debutový album pod názvom Ruhn.

 

Ďalšia zostava je zo severného Slovenska. Akusticko-stredoveká folková kapela STRIGOŇ, ktorá momentálne vydala svoj debutový album pod názvom Dunaj.

 

Nasledujúca kapela je v našich končinách už pomerne známou stálicou a sú nimi melodický metal v štýle Ensiferum, Levičania ACHSAR. Svoju šou znova roztočia v Tartarose približne po roku.

 

Posledným slovenským zástupcom bude druhá kapela zo severu CROSSBREEDS. Folk rock z Krivej má vo svojej zostave pár talentovaných hudobníčok, ktoré si musíte naživo vypočuť a aj pozrieť.

 

Špeciálnym hosťom Tartaros Folk Metal Night budú rockeri zo Srbska. VOID INN hrajú hard rock na čele so šarmantnou speváčkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *