V sobotu vám naložia Zoči Voči a ďalší

O našej scéne je všeobecne známe, že okrem pár šťastných jedincov muzikanti ani celé organizácie okolo nich neraňajkujú so striebornými lyžicami. Preto sa všetko deje viac-menej na dobrovoľníckej úrovni a vďaka financovaniu z vlastných zdrojov, rodinou či kamarátmi a blízkym okolím. O to príjemnejšie je, že sú tu organizácie a spolky, ktoré síce s hudbou veľa spoločného nemali, ale rozhodli sa pomôcť rozvoju kultúry vytváraním rôznych kultúrnych podujatí, organizovaním hudobných súťaží či koncertov. Jedným z týchto spolkov je aj ČINUBA. Po vydarenej viackolovej súťaži Činuba – Súboj kapiel sa po čase opäť hlásia o slovo s poriadnym Rockovým Nákladom, ako sa celá udalosť volá.

 

V bratislavskom klube MMC vám 4. marca naložia štyri kapely. Jednou z nich bude crossover/hardcore z Bratislavy STORMCLEAR, následovníci kapely Acheron, ktorá hviezdila v devädesiatych rokoch. Opäť ožili v roku 2008 a vydali jednu výberovku Bratislavský Nárez.

 

Druhá kapela príde zo Zlatých Moraviec. Epickí hardrockeri INSIDE vznikli v roku 2013. Vydať stihli dva albumy V Tieni Mesiaca  v roku 2015 a rok na to Na Vlnách. A čo je vlastne epický hard rock? Nechajte sa prekvapiť.

 

Z opačnej strany ako predchádzajúca kapela, teda z Gbelov, prídu SANCHEZ AMSTERDAM. Tí vznikli v roku 2014 a predvedú nám svoj alternative electronica-rock. 

 

Poslední ako headliner večera nastúpia na pódium ZOČI VOČI, poppunkeri z Nitry. Na scéne sú už neuveriteľných 13 rokov, vznikli v roku 2004. Na konte majú štyri albumy. Posledný im vyšiel v roku 2014 s názvom Audioheroín. Ale žiadne drogy na koncerte. Jediná povolená návyková látka bude dobrá hudba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *