V septembri tu budeme mať Novembre

V septembri nás čaká NOVEMBRE. Nie november, ale rokmi ostrieľaná gothic/death/doom metalová legenda z Talianska, ktorá k nám zavíta 14. septembra do bratislavského klubu Randal po dlhých deviatich rokoch. Kapela sa zapísala do povedomia fanúšikov ešte v 90. rokoch. Majú na konte 8 albumov, posledný s názvom Ursa vydali v apríli a cieľom ich turné bude práve predstaviť tento album. Kapela doteraz vystupovala ako support kapiel ako Katatonia, Opeth, Paradise Lost či Moonspell na ich turné. Tentokrát sa sami ujali úlohy headlinera.

 

Spoločnosť im na európskom turné budú robiť švédski doom metalisti ISOLE, kapela preverená rokmi – tento rok budú oslavovať svoju 25-ročnú existenciu na scéne. Na konte majú šesť albumov. Posledný vydali v roku 2014 The Calm Hunter.

 

Treťou kapelou, ktorá sa predstavá, budú talianski SHORES OF NULL – kapela, ktorá vznikla v roku 2013. Je to pomerne mladá kapela, na konte majú jeden album s názvom Quiescence, ktorý im vyšiel v roku 2014. Ich hra obsahuje prvky gothic, doom, death a black metalu.

 

U nás v Bratislave ich rady posilní naša domáca obľúbená kapela APRIL WEEPS, ktorá sa so vztýčenou hlavou derie dopredu a majú na konte množstvo vydarených koncertov. Vystupovali ako predkapela zvučných mien ako In Mourning, Saturnus či Draconian. A netreba zabudnúť na koncert kapely Epica v utorok 7. júna, kde ich tiež budete môcť vidieť. Kapela už párkrát naznačila, že sa chystá nový album. Tak snáď nám z neho pár skladieb predvedú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *