V septembri príde film o Jimi Hendrixovi

Producenti potvrdili, že biografický film All Is By My Side o Jimi Hendrixovi bude premiérovo uvedený v septembri na Toronto International Film Festival.

Jimiho hrá Andre Benjamin zo skupiny Outkast, kde vystupuje pod prezývkou Andre 3000. Film rozpovie príbeh o tom, ako ikona gitarového neba stúpala ku sláve, pričom bude zmapované obdobie dvoch rokov so začiatkom v roku 1966.

Začiatkom deja je okamih, kedy bol Hendrix objavený v newyorskom klube priateľkou Keitha Richardsa Lindou Keith. Dej pokračuje gitaristovým postupom cez manažéra Chasa Chandlera k nahratiu debutového albumu Are You Experienced.

All Is By My Side napísal a režíroval John Ridley, natáčanie prebiehalo v Írsku a trvalo viac ako 6 týždňov. Bez Jimiho sestry Janie a jej súhlasu sa nemohlo nič urobiť, predprodukčná fáza sa preto zdala nekončená.

Predtým, ako film uvoľnia do distribúcie, bude uvedený režisérov dokument „Jimi Hendrix: Guitar Hero“ so Slashovým komentárom. Dokument sa viac zameriava na Jimiho hudbu ako na osobu samotného Hendrixa. Vydanie bude obsahovať doteraz nevydané archívne zábery, predĺžené rozhovory a päť hodín bonusového materiálu.

Možno neviete, ale v minulom roku sa Hendrixov obľúbený Fender Stratocaster vydražil za 237 000 libier. Gitarová legenda milovala tento čierny kúsok tak veľmi, že ho vymenila za lacnejší model tesne pred plánovaným zapálením ohňa na pódiu na festivale v Monterey Pop v roku 1967.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *