V Sabinove bude znieť metal trikrát inak

Obyvatelia Sabinova a okolia sa môžu tešiť na skvelú klubovú udalosť. Už túto sobotu si môžu fanúšikovia rockovej muziky vychutnať prinajmenšom zaujímavý trojkoncert. 23. marca sa v klube Ponorka návštevníci ponoria do melancholických tónov, progresívnych postupov, ale aj melodickej divočiny. Tri kvalitné spolky predstavia aj tri rôzne pohľady na rockovú muziku, preto ten, kto môže, by na tejto akcii nemal chýbať.

 

Hlavnou hviezdou večera budú domáci miláčikovia GLOOM. Päťčlenná formácia skúsených muzikantov už začala pracovať na nástupcovi úspešného comebackového albumu Catharsis vydaného 11 rokov po debute Nostalgia. Gothicmetalovým dušiam táto formácia istotne nie je neznáma, pretože títo majstri potemnelých melódií a zasnenej atmosféry si svoje miesto na scéne dlhé roky poctivo budujú nielen na Slovensku, ale aj v Česku či Poľsku.

 

A práve od našich severných susedov zavítajú do Sabinova CIRYAM. Originálna tvorba tohto zoskupenia vyčnieva od iných spolkov neopočúvanou kombináciou gotiky a progresívneho rocku s presahom do metalových vôd. Kapela vznikla už v roku 2003 a za ten čas stihla nahrať tri albumy. Zaujímavosťou je, že napriek žánrovému zaradeniu sa Ciryam neboja spievať v materinskej reči.

 

Večer otvorí prešovská formácia SLIGHT LIE. Kvintent sa svojej úlohy rozohrievačov publika zhostí svojským uchopením heavy metalu okoreneného nemalými punkovými, ale aj coreovými vplyvmi. Zároveň to bude ich prvý koncert s novým bubeníkom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *