V Randali sme mali vzácnu návštevu – bratov Cavanaghovcov

Nestáva sa často, že by takí vzácni hostia, akými nepochybne kapela ANATHEMA je, zavítali len tak do naších končín. Tvorbu tejto kapely sme si mohli 10. júla užiť v jedinečnej akustickej šou v podaní jej zakladateľov, bratov Vincenta a Daniela Cavanaghovcov.

 

Už od samého začiatku sa pod pódiom v bratislavskom Randali kopilo množsvo ľudí, ktorí sa tlačili dopredu v snahe nenechať si ujsť túto šou z prvej línie. V úvode poznamenali, že večer predtým hrali v Krakove, kde si dopriali viac piva a že ich akustické vystúpenia sú zatiaľ len experiment. Musíme dodať, že im vyšiel na jednotku. Predviedli dvojhodinovú šou plnú melancholických skladieb. Akustický prednes pridal ich skladbám ešte viac na jemnosti, pričom na samotných interpretoch bolo vidno, že preciťujú každú pieseň.

 

Medzi skladbami už tak precítene nepôsobili. Nechýbalo vtipkovanie, doberanie sa medzi súrodencami navzájom, ale aj smerom k publiku. Rozprávali príbehy vzniku jednotlivých piesní. Daniel popri hre na gitare a klávesoch a nejakej drumm show, na ktorú použil telo gitary, stíhal priamo na pódiu nahrávať rôzne efekty, ktoré potom vkladal do skladieb. Spolu s bratmi si väčšinu setu odspievali alebo pohmkávali i fanúšikovia. Z toho boli, samozrejme, Daniel a Vincent riadne nadšení. Pod pódiom nebolo žiadne besnenie, pri tempe skladieb by to vyzeralo divne a aj tak sa každý kúpal vo vlastnej šťave.

 

Vystúpenie tvoril osemnásťskladbový set. Pätnásť skladieb v riadnom hracom čase a tri ako ,,prídavok“. Nezabudli aj opustiť pódium a nechať sa vyvolať naspäť. Okrem ich vlastných skladieb ako trebárs San Francisco, Inner Silence či Fragile Dreams, ktorou ukončili set, pribudla aj skladba Stairway To Heaven od Led Zeppelin a po posledej piesni ešte dobrnkávali na gitarách. Nakoniec sa rozlúčili za veľkých ovácií. Dúfajme, že sa im u nás páčilo a prídu opäť. A skôr ako po rokoch.

 

Setlist: San Francisco, Untouchable 1 a 2, Thin Air, Inner Silence, Good Bye, Pressure, Are You There, Dreaming Light, The Beginning And The End, Distatnt Satellites, The Optimist, Deep, Forgotten Hopes, Danielove sólo/výber, Destiny Is Dead, Flying, Fragile Dreams

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *