V Prahe sa po ôsmich rokoch budú rozbíjať tekvice

Dnes už ikona alternatívneho rocku, kapela SMASHING PUMPKINS, vznikla v roku 1988 v Chicagu. Doposiaľ vydali desať úspešných štúdiových albumov, ktorých predali viac ako tridsať miliónov kusov a ovplyvnili svojou muzikou nejednu alternatívnu formáciu.

 

Po takmer osemnástich rokoch teraz ohlásili svoje prvé koncertné turné. Na tejto veľkolepej koncertnej šnúre sa kapela chystá monumentálne osláviť tridsiate výročie svojho založenia. Navyše po takmer dvadsiatich rokoch na pódium v rámci Shiny And Oh So Bright Tour vystúpia pôvodní členovia Billy Corgan, Jimmy Chamberlin a James Iha.

 

Tak ako väčšina rockových a metalových legiend aj títo držitelia ceny Grammy navštívia budúci rok Prahu. Vrátia sa tam po ôsmich rokoch a fanúšikom sľubujú hudobný prierez celou ich kariérou. Zaznie materiál z debutu Gish a aj nasledujúcich úspešných albumov ako Siamese Dream, Mellon Collie And Infinite Sadness, Adore či Machina.

 

Ku kapele sa na pódiu pridá ich dlhoročný kolega, gitarista Jeff Schroeder. Smashing Pumpkins tak vystúpia v zostave s tromi gitaristami, aby čo najvernejšie predniesli fanúšikom zvukovú podobu svojich dosiek. „Program koncertov, rovnako ako scéna, sa budú úplne líšiť od toho, čo sme kedy urobili. Ak je toto šanca na nový začiatok, hodláme to poriadne rozbaliť,“ dodáva Corgan.

 

Či to skutočne bude také veľkolepé, ako sa opisuje, sa môžete na vlastné oči a uši presvedčiť 6. júna 2019, ak navštívite Forum Karlín. Vstupenky prídu do predaja už tento piatok 30. novembra prostredníctvom siete Ticketportal.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *