V piatok vydali Hydraform svoj trojkúskový počin

Hydraform, viachlavá príšera, vyrástla celkom nečakane niekde v oblasti Denveru v štáte Colorado. Spájajúc melodickosť, technickosť a groove, štvorica muzikantov prináša ekletický rozsah moderných prístupov do tvorby ich muziky. Po veľmi úspešnom debutovom albume s názvom Dark Adder sľubuje kapela EPčko s termínom vydania niekedy v lete.

“Born of the Sea” ponúka čerstvé a moderné melódie s kolísavým groovom, ktoré vytrvalo sprevádzajú celou skladbou až k jačiacemu záveru. Basová linka v “Chained” je trochu skúpejšia, no chrapľavé vokály Cartera Pashka a hard rockové spevy sa odrážajú od stien, na ktorých visia plagáty Lamb of God, Tool, a System of a Down.

Hydraform hovorí, že sa postupne oslobodila od týchto vplyvov a do svojej hudby vkladá svoje originálne prvky prog metalu. Dôkazom toho je posledná “Parasite” s gradujúcim introm, kde bubeník Matt Gotlin spája bubenícke vzory s klávesmi a gitarovými riffmi svojich spoluhráčov. Zvlásť špeciálny je záver tejto skladby, kedy nadobudnete pocit, že kapela dosiahla svoj vrchol a kde Carter dal do svojho prejavu úplne všetko. “We hate what we fear / And we fear ourselves / Lying beneath your skin”, ending on a final growling “bleeding” – znie veľkolepý záver.

V piatok vydali Hydraform svoj trojkúskový počin
V piatok vydali Hydraform svoj trojkúskový počin

Ukázať, čo vo Vás je len v troch skladbách – to je skutočne neľahká úloha, no kapele Hydraform sa to podarilo a za to im patrí náš obdiv. 

Hydraform sú:

Carter Pashko – vokály
Jacob Streifer – gitary
John Jarvinen – basa
Matt Gotlin – bicie

Tracklist:

  1. Born of the Sea
  2. Chained
  3. Parasite

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *