V piatok to prídu na Slovensko už druhýkrát rozbaliť Papa Roach

Pre slovenských fanúšikov rockovej a metalovej hudby bude rok 2020 veľmi výdatným, čo sa týka hudobných podujatí. Práve tento rok nás čakajú návštevy hneď niekoľkých rockových a metalových kapiel, ktoré začali svoju históriu písať už v 90. rokoch.

Jednou z týchto kapiel je PAPA ROACH, na vystúpenie ktorej sa fanúšikovia môžu tešiť už tento piatok v bratislavskej Eurovia aréne. Kalifornská kapela okolo frontmana Jacobyho Shaddixa to už tiahne od roku 1993 a vydala celkovo 9 albumov. Veľký prelom prišiel ruka v ruke s albumom „Infest“ v roku 2000 (3x platinový v USA), práve z ktorého pochádza jeden z najväčších hitov Papa Roach – „Last Resort.“ Kapela vďaka tomuto hitu prvýkrát okúsila chuť mainstreamového úspechu a obľúbenosť tohto singlu potvrdzuje aj fakt, že „Last Resort“ je až dodnes jej medzinárodne najpredávanejším singlom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#TBT

Príspevok, ktorý zdieľa Papa Roach (@paparoach),

Za rovnako kľúčový moment v histórii kapely sa dá považovať aj vystúpenie na putovnom festivale OZZFEST 2001 po boku kapiel Black Sabbath, Slipknot, Disturbed a pod.

V piatok to prídu na Slovensko už druhýkrát rozbaliť Papa Roach

Zdroj: https://lpcatalog.com/item/2001-ozzfest/cd/5099750436691_au

Na svojich prvých albumoch patrili PAPA ROACH do vlny kapiel nu-metalu. Postupom času však presedlali skôr na rockovo/metalovú muziku s vlastnými špecifickými elementmi. Kapela bola už dvakrát nominovaná na cenu GRAMMY, celosvetovo predala viac ako 20 miliónov nahrávok a na streamovacích platformách zarobila cez 2 miliardy dolárov. Mnoho z vydaných singlov sa takisto umiestnilo v popredných priečkach rôznych rebríčkov so siedmimi #1 hitmi len v USA, čo jasne poukazuje na schopnosť kapely konzistentne produkovať hit za hitom.

Na jeseň 2019 Papa Roach s nadšením oznámili nové európske turné s kalifornskými co-headlinermi Hollywood Undead.

Tí taktiež nie sú žiadnou neznámou pre slovenského fanúšika, keďže nadchádzajúci koncert bude v poradí ich tretím v Bratislave. Niekdajšie maskované rap/rockové komando však pred časom svoje masky odhodilo a kapela sa tak dnes namiesto imidžu orientuje skôr na prezentáciu prostredníctvom svojej hudby. Do Bratislavy prídu Hollywood Undead predstaviť svoj posledný album „New Empire, Vol. 1“ (2020).

Piatkový večer v bratislavskej Eurovia aréne otvorí najtvrdšia z trojice kapiel – partička ICE NINE KILLS. Metalcorová zostava z amerického Bostonu na Slovensku odohrá svoj set po prvýkrát a pre mnohých slovenských fanúšikov tak zatiaľ ostáva pomerne neznámou.

Na Slovensko prídu Papa Roach v rámci turné na podporu svojho posledného počinu „Who Do You Trust“ (2019). Pôjde o ich druhé, bezpochyby nemenej hitmi nabité vystúpenie na území Slovenska – prvýkrát sa kapela úspešne predstavila v auguste 2018 v sereďskom amfiteátri v rámci projektu “IN CASTLE.” 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *