V novembri nás čaká blackmetalová noc pre náročných

Pre všetkých blackmetalových fajnšmekrov máme dobré správy. V rámci svojho turné Void Dancers MMXIX do našich končín zavítajú 29. novembra DØDHEIMSGARD a BÖLZER. Na jedinom koncerte v československu vystúpia v bratislavskom MMC so špeciálnymi hosťmi BLAZE OF PERDITION a MATTERHORN.

 

Dødheimsgard sú nórski blackmetalisti z Osla. Ich hudba spája čierny kov spolu s prvkami avantgarde a v poslednej tvorbe je cítiť riadnu dávku industrialu. Tiež u nich nechýba severská surovosť a miestami až garážový zvuk. Vznikli v roku v roku 1994 a na konte majú 5 štúdiových albumov. Posledný im vyšiel v roku 2015 s názvom A Umbra Omega.

 

V surových rifoch ostaneme aj so švajčiarskymi Bölzer. Už na Gothoome 2016 sme sa presvedčili, že dvojica dokáže svojou zaujímavou tvorbou navodiť nevšedný zážitok. Na konte majú zatiaľ stále len album Hero, ktorý vidali v roku 2016.

 

Blaze Of Perdition vám predvedú plnokrvný black metal z jednej z najväčších exrémno-metalových veľmocí Poľska. Vznikli v roku 2007 a na konte majú 4 štúdiové albumy. Conscious Darkness im vyšiel v roku 2017 a od vtedy čakáme na niečo nové.

 

Poslednou kapelou sú zatiaľ neznámi Matterhorn. O nich sa teda viac dozvieme na koncerte.

 

AKTUALIZÁCIA: Do zoznamu vystupujúcich kapiel pribudli HARAKIRI FOR STE SKY. S nimi príde do Bratislavy kvalitný rakúsky post-black metal aj minuloročný album Arson.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *