V marci bude temná nedeľa vďaka Rotting Christ

Temní páni z Grécka sa toto leto predstavili na festivale Gothoom. V marci 2017, presnejšie toho devätnásteho, sa vrátia na Slovensko, aby predviedli svoju šou, z ktorej fanúšikovia dark/black metalu odchádzajú s nadšenými reakciami. ROTTING CHRIST v bratislavskom Randali dokážu, že patria medzi lídrov tejto scény a že sa neudržali na scéne tri dekády len tak pre nič za nič. Vzhľadom na roky pôsobenia, ktoré majú za sebou, do setlistu budú mať z čoho vyberať a nepochybne zaznejú aj veci z posledného albumu Rituals.

 

Z Rumunska im prídu robiť spoločnosť pagan folkmetalisti BUCOVINA. Tí vo svojej krajine patria na vrchol metalovej scény a postupne prerážajú napríklad aj do Južnej Ameriky. Svoje štyri albumy zatiaľ ešte nemali možnosť predstaviť na Slovensku, keďže k nám zavítajú po prvýkrát.

 

Domácu scénu zastúpi bratislavská stálica GALADRIEL. Tí už tiež majú za sebou mnoho odohratých rokov a pre slovenských metalistov, najmä inklinujúcich k dark/doom metalu, nie sú neznámym pojmom. Lístky na túto temnú nedeľu sú už v predpredaji. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *