V máji budú Košice patriť blackmetalovým fanúšikom

Máte radi temné odnože metalovej muziky? Tvrdú hudbu a corpsepainting? Tak v tom prípade sa máte na čo tešiť. Vo štvrtok 3. mája sa nad Košicami zatiahnu blackmetalové mračná, pretože tamojší klub Collosseum ovládnu dve severské formácie, ktoré určite rozpútajú na pódiu hudobné peklo.

 

Prvou z týchto zoskupení je nórska kapela RAGNAROK, ktorá je už na scéne vyše dvadsať rokov. Presne pred rokom, v apríli 2017, ju však zasiahla veľmi smutná udalosť. Jeden zo zakladajúcich členov kapely, basgitarista Jerv, zahynul pri autonehode. Kapela sa však rozhodla ísť ďalej a tešiť svojich fanúšikov. A na začiatku mája prídu potešiť aj tých slovenských. Za dobu svojho fungovania sú často označovaní ako jedna z najextrémnejších blackmetalových kapiel v Nórsku. Príďte sa o tomto odvážnom tvrdení presvedčiť sami.

 

Druhou kapelou večera bude švédska legenda blackmetalu MARDUK. Títo páni sú na scéne už takmer tri dekády a žiadny fanúšik takejto muziky nikdy nezapochyboval o ich kvalitách. Určite je všetkým známe, že okrem bežných tém, ktorými sa blackmetalové kapely zaoberajú, pridali do svojho talóna aj skladby, ktoré pojedávajú o tretej ríši a druhej svetovej vojne. Nedávno boli dokonca spevák Mortuus a bubeník Frederik Widigs obvinení zo zakúpenia rôznych predmetov od švédskej neonacistickej organizácie. Marduk tieto tvrdenia rázne poprel.

 

Pokiaľ máte chuť užiť si večer nabitý metalom v podaní dvojice spomínaných kapiel, tak neváhajte a nakupujte vstupenky. Predpredaj už beží ako v klube, tak aj prostredníctvom internetového predaja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *