V Kežmarku budú znieť hity Pink Floyd v podaní Stevie Heart & Friends

Po úspešnom koncerte v Rožňave mladí muzikanti zoskupenia STEVIE HEART & FRIENDS pod vedením Štefana Emödiho predvedú program Pink Floyd Show v Kežmarku. V piatok 13. októbra vystúpia v rámci festivalu 36. Kežmarská hudobná jeseň.

Po prvýkrát je v programe zaradená moderná hudba a v roku 50. výročia prvého albumu Pink Floyd The Piper At The Gates Of Dawn padla voľba organizátorov práve na týchto ambicióznych hudobníkov. V čase ich najväčšej slávy ešte nežili alebo boli nanajvýš deťmi, hudbu britskej legendy napriek tomu veľmi dobre poznajú.

Práve to bolo zámerom autora a producenta programu Bela Heflera. „Hrajú to viac než výborne a teší ma, že dostali priestor práve oni, hoci aj na Slovensku sú kapely, ktoré hrajú repertoár Pink Floyd už niekoľko rokov, no ani jedna s týmto vekovým priemerom a, dovolím si tvrdiť, v tejto kvalite.“

Frontman kapely Štefan Emödi – Stevie Heart má za sebou vlastné CD Simple Life. Gitarista Viktor Kožár, lekár z Košíc, je veľkým fanúšikom Pink Floyd, čo potvrdzuje nielen typovo identickou gitarou s tou Gilmourovou. Ďalším „gitarovým“ členom zoskupenia je Marko Hundža hrajúci v kapelách Prevrat a Renaissense – s nimi absolvoval pred dvomi rokmi koncert na pódiu najväčšieho svetového heavymetalového festivalu v nemeckom Wackene. Stredoškolský učiteľ a basgitarista Roman Jakobej, predtým hrávajúci v rôznych zoskupeniach v Košiciach, svoj autorský CD debut práve pripravuje.

 

Zostavu dopĺňa spevom a klávesmi Karmen Pál-Baláž, ktorá svojím osobitým hlasom práve zažiarila v maďarskej verzii programu X- Factor. Nikola Bankov z Humenného, študujúci na košickom konzervatóriu, doplní kapelu so saxofónom v premiére. Vystrieda Miloša Kostara, ktorý začal štúdium džezovej hudby v rakúskom Grazi. O dokonalú rytmiku sa postarajú Jakub Vondra, momentálne žijúci v Prahe, a Jaroslav Ulbrik, bubeník v spomínanej kapele Prevrat, ktorý na koncerty prichádza z Nemecka.

Koncert  vo Veľkej sále MsKS Kežmarok bude obohatený o videoprojekcie, vytvorené známym slovenským režisérom Vladimírom Balkom. Zaznie celkom 15 skladieb známych nielen pre skalných fanúšikov svetovej hudobnej legendy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *