V Kečove oslávia 50. narodeniny Woodstocku koncertom Omegy

O necelé tri týždne, 28. júna, odohrá obrovská maďarská hudobná legenda OMEGA svoj veľký koncert v prírodnom amfiteátri v obci Kečovo neďaleko Rožňavy.

Omega, existujúca už 57 rokov v takmer pôvodnej zostave, patrí spolu s The Rolling Stones medzi najstaršie fungujúce skupiny v Európe. Je to jedna z mála kapiel bývalého socialistického bloku, ktorá prerazila aj v zahraničí a jej hit Gyöngyhajú lány prespievali pod názvom White Dove nemeckí Scorpions a neskôr aj ex-spevák českého Arakainu Aleš Brichta ako Dívku s perlami ve vlasech.

 

Organizátori koncertu takto oslávia 50. narodeniny legendárneho festivalu Woodstock, otca všetkých festivalov. „Koncert sa bude konať v nádhernom, malebnom údolí pod holým nebom s množstvom prekvapení. Omega predstavuje výnimočný, medzinárodne uznaný hudobný fenomén a je zárukou nezabudnuteľnej, výpravnej šou. Sú to absolútni profesionáli, pri svojej produkcii nerobia rozdiely – hrajú naplno či je to koncert v nejakom európskom veľkomeste, alebo v dedinke s tristo obyvateľmi,“ hovorí organizátorka koncertu Adrienne Török.

Pred niekoľkými dňami obyvateľov Kečova prekvapil svojou návštevou líder kapely János Mecky Kóbor, ktorý nič nenecháva na náhodu. Na vlastné oči si prišiel pozrieť areál, aby odsúhlasil miesto, kde odohrajú svoj koncert. „Ľudia takmer odpadávali od radosti, keď ho zbadali v dedine,“ usmieva sa Adrienne. „Meckyho privítali veľmi srdečne a s obrovským pohostením. Je to veľmi milý, skromný človek, ktorý si váži svojich fanúšikov. Nemá hviezdne maniere a v dedine sa s obyvateľmi fotil a rozprával celé hodiny,“ vraví organizátorka. „Kečovčania sa na Omegu veľmi tešia, pretože v tejto obci s vyše tristo obyvateľmi sa už predalo 150 vstupeniek, čo znamená, že lístky z miestnych nemajú snáď už len bábätka,“ smeje sa Adrienne Török.

 

Hosťom koncertu bude superstáristka Karmen Pál – Baláž s kapelou.


Použité zdroje:
Natália Novotná

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *