V júni u nás premiérovo vystúpia Faun

Budúci rok v júni, konkrétne 23. júna, na Slovensko do bratislavského Majestic Music Clubu po prvýkrát zavíta jedna z popredných svetových skupín spájajúcich stredovekú hudbu, keltský a severský folk s modernou hudbou, a to nemecká hviezda FAUN. Kapela vznikla v roku 1998 a je známa tým, že využíva len tradičné hudobné nástroje ako keltská harfa, švédska nykelharfa, gajdy, lutna, ninera, flauta a ďalšie tradičné nástroje.

 

Faun vydali doposiaľ 9 štúdiových albumov a 2 live DVD. Boli trikrát nominovaní na cenu ECHO (najväčšie hudobné ocenenie v Nemecku ). Album Von den Elben získal platinové ocenenie a držal sa 4 týždne na 7. mieste v nemeckom albumovom rebríčku. Album Luna dokonca získal zlaté ocenenie. V roku 2015 sa skupina v rodnom Nemecku s piesňou Hörst du die trommeln dostala do finále súťaže Eurovision Song Contest, no na samotnú súťaž nepostúpila.

 

Mozgom kapely je Oliver (spevák a zároveň hráč na rôzne nástroje), ktorý vyštudoval stredovekú literatúru a má za sebou viac ako dvadsaťpäťročné skúsenosti na hudobnej scéne a v hre na klasických nástrojoch. Spolupracoval s takými známymi skupinami ako Eluveitie či Celtic Woman. Ich vystúpenia sú vždy silným hudobným a kultýrnym zážitkom a koncert je určený nielen pre všetkých milovníkov historickej hudby či keltského a severského folku.

 

Ako predskokani na koncerte vystúpia domáce kapely, a to výborná oravská kapela STRIGÔŇ, ktorej tvorba vychádza zo stredovekej a fantasy hudby a DJEMBE PICNIC BAND, pričom za zrod tejto skupiny môžu bubny djembe, ohne, tance, spevy, prirodzenosť, ohľaduplnosť, pokora, rytmy Afriky, slovanské korene a slovenský folklór.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *