V hre je nový album Creed, ale tak ľahko reálny nebude

Už ubehlo šesť rokov, odkedy CREED ukončili činnosť. Po druhýkrát. Predsa len, tri štvrtiny kapely sú aj v Alter Bridge a vždy je náročné stíhať viac skupín, najmä ak máte v povinnostiach niektorú napísanú veľkými písmenami medzi ostatnými. A napriek tomu opäť visí vo vzduchu možnosť nového albumu aj od Creed.

 

Asi sa pýtate, ako je to vôbec možné. Mark Tremonti, gitarista oboch zostáv, sa nedávno v jednom podcaste zmienil, že v období reunionu v rokoch 2009 až 2012 Scott Stapp, Mark Tremonti, Scott Phillips a Brian Mashall dali dokopy dostatok materiálu na novú nahrávku. Netešte sa však predčasne. Zatiaľ sa ju podľa Tremontiho nechystajú zrealizovať.

 

,,Sedím na celom albume od Creed. Dali sme dokopy množstvo nového materiálu a mám malé náznaky súpiskov približne trinástich demo skladieb. Približne pred rokom som si ich vypočul a sú dobré. Ale niet času. Sú dostatočne dobré na to, aby som ich kládol pred niečo, na čom som pracoval posledných štrnásť rokov? Nie. Sú dostatočne dobré na to, aby boli vydané od teraz možno o desať alebo sedem rokov… Alebo keď sa stane nejaký veľký návrat alebo výročie, kedy si každý povie: Chceme vidieť Creed a svet bude mať o ne taký záujem ako predtým? Na to by som nepovedal, že nie.“

 

Tremonti takýmto spôsobom síce navnadil fanúšikov svojej druhej kapely, ale napriek tomu ich nechal v smútku. Uvidíme, ako dlho mu to vydrží. Vrátia sa podľa vás Creed aj s novým albumom alebo už nie?


Použité zdroje:
Foto: billboard.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *