V Dolnom Nemčí budú spomínať na kamaráta

V Dolnom Nemčí, malej obci kúsok za hranicami, neďaleko Nového Mesta nad Váhom, sa od roku 2011 pravidelne každý rok koná spomienkový jednodňový fest. Tento rok to vyšlo na 18. marca. Je to spomienka na výborného bubeníka Roberta Tinku (1987- 2010). Robo pôsobil v miestnych kapelách Dagnes a AmöbiA. Práve DAGNES budú aj jedni z vystupujúcich a postavia sa na pódium miestneho kulturáku ako prví.

 

Po nich budú nasledovať DOOMAS. Naša doommetalová kapela na Gothoome predviedla rovnocenný výkon s najlepšími skupinami, takže rozhodne aj na tomto feste budú patriť k headlinerom. 

 

Treťou vystupujúcou kapelou budú CHAOS IN HEAD, extreme hard poperi z Uherského Brodu, aj keď teda speváčku Market majú až z Hradišťa. Momentálne stále koncertujú s albumom ZOO, ale sporadicky pribúdajú aj novinky a 12. decembra im vyšiel aj nový videoklip ku skladbe Někdo tam nahoře mě nemá rád.

Posledné dve kapely môžeme kľudne označiť za priekopníkov svojej hudby na česko-slovenskej scéne. HYPNOS, deathmetalisti z konca devädesiatych rokov, tento rok nevynechajú ani takú udalosť, akou je Gothoom. Druhou legendou sú heavymetalisti TITANIC. Tí vznikli ešte v roku 1984 v Brne. Na konte majú sedem albumov. Posledný je live album Metalovej Svátek Živě. Ten vydali v roku 2016.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *