V Bratislave zaznie black metal od protinožcov

Spojenie Austrálie a black metalu? Určite si poviete dosť nepravdepodobné. Aj keď v Tasmánii, odkiaľ pochádza ATRA VETOSUS, je aj zvieratko tasmánsky diabol alebo čert. A kto pozná aspoň trocha austrálsku mytológiu vie, že námetov by tam bolo viac ako dosť. V každom prípade táto tasmánska kapela k nám zavíta 12. apríla do bratislavského British Rock Stars.

 

Vznikli v roku 2011 a na konte majú dva albumy. Prvý im vyšiel v roku 2013 s názvom Voices From The Eternal Night. Ten druhý je čerstvá novinka s názvom Apricity. To je aj jeden z hlavných dôvodov, prečo zavítali na Starý kontinent. Kapela rovnako ako ostatné dve, ktoré sa tento večer predstavia, má k čiernemu kovu prívlastok atmosférický. Takže sa pripravte na koncert plný citovej temnoty, miestami prerážajúci do melanchólie, možno u citovo slabších aj depresie, extra dlhé pasáže a skladby dlhé aj 8 a viac minút.

 

Zahraničným hosťom budú PERENIAL ISOLATION. Pochádzajú z pre black metal netradičnej krajiny – zo Španielska. Kapela z centra Katalánska vznikla v roku 2012. Potom pre nich nasledovali tri plodné roky a tri albumy. Posledný im vyšiel v roku 2016 s názvom Epiphanes Of The Orphaned Light. V apríli 2018 dosiahnu ďalšiu métu vo svojej kariére, zavítajú do Bratislavy.

 

Treťou zahraničnou kapelou budú belgickí DRAWN INTO DESCENT. Títo depresívni atmosférickí blackmetalisti vznikli v roku 2013 a o dva roky neskôr vydali svoj debut s rovnomenným názvom Drawn Into Descent.

 

K významným hosťom treba postaviť aj významnú slovenskú kapelu. Ťažko si predstaviť na tejto pozícii lepšieho interpreta ako ALGOR. Takže sa pripravte na výlet do krajiny lesov opradených starými slovanskými legendami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *