V Bratislave sa pripravuje prvý Slamdozer

Nielen Košice, ale aj Bratislava konečne zažije dávku poriadneho brutal deathmetalového šialenstva. Celé sa to udeje 12. septembra na akcii Slamdozer vol.1 v klube Kulturák a predvedie sa rovno pätica kapiel.

DEVANGELIC je talianske kvarteto priamo z Ríma a zrodilo sa v roku 2012. Hlavným ťahúňom celého zoskupenia je predovšetkým bubeník Marco Coghe. S debutovým albumom Resurrection Denied (2014) s veľkým úspechom zdevastovali niekoľko európskych miest a zavítali aj do Ruska. V poradí druhý album Phlegethon (2017) sa stal pre fanúšikov európskeho brutal death metalu jedným z najlepších albumov za rok 2017 v tomto žánri a na doteraz najväčšom turné ho prídu predstaviť aj 12. septembra do Bratislavy.

Úlohu co-headlinera v tento krásny večer prevezmú pre nadšencov už veľmi dobre známi Taliani ANTROPOFAGUS. Kapela je na scéne s prestávkami už cez 20 rokov a to, že stále majú čo povedať, dokazuje aj ich najnovší počin M.O.R.T.E. (2017). Ide o technický brutal death metal, ktorý bude slasťou pre vaše uši a zaručene sa niekoľkokrát pristihnete, ako si  pokyvkávate hlavou.
 

Na akcii Slamdozer privítame aj bieloruskú kapelu RELICS OF HUMANITY z Minsku. Rovnako nejde o žiadnych nováčikov a svojím brutal death metalom valcujú krajiny už cez 10 rokov. Svoj posledný album vydali v roku 2014 a odvtedy sa kapela vydala cestou singlov. Dôkazom toho, že menej je niekedy viac, je aj singel Stench Of Burning Heavens (2017), ktorý na Slam Worldwide zožal veľký úspech.

A rovnako z východnej časti, tentokrát až zo samotného Ruska, pochádzajú aj OSSUARY ANEX. Na svojom konte majú 2 albumy Awakening (2012) a Mutilation Through Prayer (2016), ale aj najnovšie EP z roku 2018 Holy Blasphemition. Surový a chladný slam metal presne tak, ako sa patrí.

Slovenskú scénu zastúpia CRANIOTOMY z Hlohovca. Domácim fanúšikom žánru toto zoskupenie určite netreba predstavovať, keďže ide o jednu z najkvalitnejších brutal deathmetalových kapiel na našom území. Posledný album Overgorged Flesh Flies Dying Slowly vyšiel v roku 2015 a my len môžeme dúfať, že chalani pracujú na novom materiáli. Craniotomy svojou famóznou šou otvoria celý pekelný večer.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *