V Blue Note bude mať premiéru Doogie White, vrátia sa aj ďalšie hviezdy

Tradične bohatá jar v Blue Note prináša opäť veľa kvalitnej domácej i zahraničnej muziky pre milovníkov rôznych štýlov. Aj žánrová pestrosť bola jedným z faktov, ktoré zavážili pri udelení ceny ZAI pre klub roka a druhej pre majiteľa klubu pána Zelenaya, ktorý dostal cenu ako usporiadateľ roka. No a k pestrosti prispejú opäť ďalší umelci. Ten, ktorý sa predstaví v Novom Meste nad Váhom prvýkrát, je zástupca klasického rocku a navrátilec vyčnieva viac z progrockovej zásuvky.

 

Po slovensky, Biely v modrej. Áno, v novomestskom Blue Note sa 6. marca v plnej nádhere premiérovo predvedie DOOGIE WHITE. Aktuálne jeden zo štyroch hlasov Schenkerovho zoskupenia Michael Schenker Fest či jeho starších projektov Michael Schenker Group (MSG), alebo Michael Schenker’s Temple Of Rock má zaujímavý profesijný životopis.

 

Ak by sme si odmysleli dlhoročné pôsobenie u Rudolfovho mladšieho brata, ešte stále by sme našli kopu známych a druhú kopu menej známych kapiel, v ktorých Doogie pôsobil, napríklad Ritchie Blacmore’s Rainbow, La Paz, Tank, Yngwie Malmsteen’s Rising Force, Cornestone, Empire, WAMI.

 

Pri WAMI sa treba pristaviť. Názov skupiny sa skladá z prvých písmen priezvisk a jedného z prezývky členov kapely (Doogie White, Vinny Appice, Marco Mendoza, Iggy Gwadera). Ak sa na ne ešte raz pozriete a ste častým návštevníkom Blue Note, mal by vám do očí udrieť fakt, že Doogie je už tretí z kvarteta, ktorý sa tu predstaví. Bez koncertu v Blue Note tak zostane len Iggy Gwadera. Kto to je? Mladý poľský chalan, ktorého do superskupiny dotiahol Marco Mendoza.

 

Napríklad v novembri s Michael Schenker Fest v Prahe Doogie White spolu s Robinom McAuleyom prevyšovali ďalších dvoch spevákov kapely o dve hlavy. Na tomto koncerte sa počas prvých skladieb pod pódiom motal podgurážený mladík, ktorý si koncert buď fotil, alebo nahrával do tabletu. Doogie ho niekoľkokrát upozornil, aby prestal, ale keďže si nedal povedať, Doogie mu tablet vytrhol z rúk (asi v polovici koncertu mu ho vrátil basgitarista Chris Glen).

 

Doogie pri výbere kapely na turné načrel do nevyčerpateľnej talianskej studnice kvalitných nájomných muzikantov. K spolupráci oslovil trojicu Luca Gnochetti – basgitara, Alessio Palizzi – bicie a Nazzareno Zacconi – gitara. Posledný menovaný Nazzareno má v tejto pozícii bohaté skúsenosti. Hral s takými hviezdami ako Vinny Appice, Tony Franklin, Stu Hamm, Blaze Bayley, Jennifer Batten,…

A kto je avizovaným navrátilcom? V súvislosti s Blue Note by sa ako synonymum tohto slova mohol uvádzať DON AIREY. Toho však v klube berú ako domáceho (a možno už má u Zelenayovcov vlastnú izbu, veď 17. marca sa tu predstaví šiesty rok za sebou). Komu by nevyhovoval tento dátum, má možnosť vidieť Aireyho aj v košickom klube Collosseum, a to 16. marca, keďže sa v rámci One Of A Kind Part 2 Tour rozhodol navštíviť dve slovenské mestá. Neurobí tak sám, ale s partiou, ktorú tvoria Carl Sentance, spevák Nazareth, gitarista Simon McBride (Snakecharmer, Sweet Savage), basgitarista Dave Marks (Hans Zimmer) a bubeník Jon Finnigan (Gang Of Four).

 

Repete v klube má mať aj progrockové zoskupenie. Týždeň po novicovi, vo štvrtok 14. marca, budete mať možnosť zažiť superskupinu O.R.k. Tá sa do Blue Note vracia po vyše roku. Najjagavejšia hviezda zoskupenia, vychytený hráč na bicie Pat Mastelotto (King Crimson, Mr. Mister) sa okrem toho v roku 2016 a 2018 ukázal v Novom Meste nad Váhom aj v spoločnosti svojho kamoša z King Crimson Tonyho Levina a Markusa Reutera ako člen Stick Men. Aj tí chystajú do Blue Note návrat (1. novembra). Ďalším slávnym zakladateľom je basgitarista Colin Edwin (Porcupine Tree) a zostavu dopĺňajú (opäť) Taliani Carmeli Pipitone – gitara a Lorenzo Esposito Fornasari – spev.

 

Kapela doteraz vydala dva kritikou vysoko cenené albumy Inflamed Rides (2015) a Soul Of An Octopus (2017). Tretí, ktorý bude predstavený počas turné, je úplne čerstvý. Dátum vydania novinky Ramagehead bol 22. februára 2019. Zaujímavosťou pre širšie masy je hosť na druhom singli nového albumu Black Blooms. Tým hosťom nie je nikto menší ako Serj Tankian zo System Of A Down.

  

Naštartujte sa na rockový marec v Blue Note. Vyberať je z čoho. Vstupenky na oba koncerty zoženiete priamo v Blue Note alebo v predpredaji. Po zakúpení nutnosť rezervácie stola na telefónnom čísle 0902 608 912 alebo mailom na info@bluenote.sk.                             

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *