V Banskej Bystrici vystúpia Kalevala, Grimner a Vorgrum

Nezvyčajné spojenie folkmetalových kapiel sa udeje v Banskej Bystrici. V známom rockovom klube Tartaros sa 16. septembra predstaví plejáda folkmetalistov z rôznych kútov sveta. Hlavným ťahákom bude dozaista populárna KALEVALA, ktorá pochádza z Ruska. Spojenie ženského spevu, o ktorý sa stará speváčka Kseniya s folkovými melódiami, sa v našich končinách ešte stále teší celkom veľkej popularite.

 

Spolu s nimi vystúpia aj čoraz obľúbenejší Švédi GRIMNER. Svojím zjavom a epickosťou dokážu veľmi ľahko vtiahnuť poslucháča do kolotoča príbehov o pradávnych hrdinoch. Ako support sa predstaví VORGRUM až z ďalekej Argentíny. Ich pohanský metal riedený folkom poteší najmä milovníkov temnejších štýlov. Za našu domovinu sa postavia známi bojovníci z Levíc ACHSAR.

 

Vyzerá to tak, že v Banskej Bystrici sa stretne celkom početná populácia milovníkov mečov, sekier a kladív. Zoskupenie kapiel a sympatické vstupné až neuveriteľne praje tomuto podivuhodnému spojeniu. Vzhľadom na to, že je to jediný koncert u nás, by som sa s kúpou vstupenky určite poponáhľal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *