V Banskej Bystrici sa spomínalo na Lemmyho s dobrou hudbou a Jackom

Keď svet obletela správa, že Lemmy Kilmister z MÖTORHEAD zomrel, smútil nejeden rocker a metalista. Lemmy ovplyvnil celú scénu tvrdej muziky a život nejedného človeka. Preto bolo treba poriadne si ho na 1. výročie jeho smrti pripomenúť. A tak vznikla v banskobystrickom klube Tartaros 28. decembra akcia s názvom Spomienka na Lemmyho a vyzerá to tak, že sa síce konala prvý, no nie poslednýkrát.

 

Hlavným programom večera bolo okrem pitia Lemmyho obľúbenej „limonády“ (Lemmynade = Jack Daniels) vystúpenie troch slovenských kapiel. ACID FORCE, MIDNIGHT SCREAM a EUFORY na Lemmyho počesť zahrali niekoľko skladieb Motörheadu a potom pridali trojicu/štvoricu vlastných. Piesne si pekne podelili, aby si návštevníci užili čo najväčší prierez tvorby tejto nenahraditeľnej kapely. Len Ace Of Spades bola „povinná jazda“ každej formácie. Acid Force si trúfli aj na duet Motörheadu s Girlschool Please Don’t Touch, s ktorým im pomohla ich kamarátka Timea a potešila oči prítomných pánov.

 

Počas vystúpení všetkých troch kapiel sa viac ako stovka fanúšikov dobre bavila a zakaždým si nezabudla vypýtať aj prídavok. Keď koncertná časť skončila, nasledovalo premietanie biografického dokumentu o Lemmym. A potom už len bujará zábava do východu slnka…

 

Zúčastnené kapely aj diváci si akciu pochvaľovali a tým si v podstate sami vypýtali jej pokračovanie. Organizátori teda chtiac-nechtiac (viac chtiac ako nechtiac) prisľúbili, že o rok sa na takejto akcii vidíme opäť.


Použité zdroje:
Foto: Radim „Henry“ Valo/Hellmagazine

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *