Už v pondelok metaloví králi MANOWAR v Ostrave

V pondelok 12. januára sa v ostravskej ČEZ Aréne predstavia samozvaní metaloví králi MANOWAR. Skupina vznikla v roku 1980 v New Yorku. Poznávacími znameniami vizuálnej aj textovej stránky sú fantasy, mágia, meče a mytológia.

MANOWAR nájdete aj na stránkach Guinnessovej knihy svetových rekordov, kam boli v roku 1984 zapísaní ako „skupina s najhlasnejším živým vystúpením“, v roku 1994 ako „najhlasnejšia skupina na svete“ a v roku 2008 získali zápis svetového rekordu za najdlhší heavy metalový koncert v trvaní päť hodín a jedna minúta. Tým šťastným mestom, ktoré malo tú česť vidieť a počuť takúto šou, bolo bulharské letovisko Kavarna.

V súčasnosti vystupuje kapela v tomto zložení: dvojica zakladajúcich členov – Eric Adams – spev (uvádzaný hlasový rozsah päť a pol oktávy!!!), Joey DeMaio – basgitara (často hráva na svojej obľúbenej osemstrunovej!!!), gitara, klávesy, Donnie Hamzik – bicie (prišiel do skupiny rok po jej vzniku, po roku kapelu opustil a v roku 2009 sa vrátil) a Karl Logan – gitary. 

Keď sa hovorí o MANOWAR, nemožno zabudnúť na ďalšieho zakladajúceho člena a výraznú osobnosť skupiny Ross the Boss-a. Ten kapelu opustil po nahrávaní v poradí šiesteho albumu „Kings of Metal“ v roku 1988.

Diskografia skupiny obsahuje trinásť albumov. Z toho dva albumy „Battle Hymns“ a „Kings of Metal“ skupina nahrala s odstupom času druhýkrát. Druhé nahrávky boli podľa vyjadrení kapely robené s použitím najnovšej techniky. Veľa ľudí (aj oddaných fanúšikov) to však považuje za takmer bezpracné vyťahovanie peňazí z ich vreciek. Neobyčajnou zaujímavosťou v histórii skupiny je aj balada „Father“ z EP albumu „Thunder in the Sky“, ktorú ako poďakovanie oddaným fanúšikom naspievali v šesťnástich jazykoch!

Takže, ak chcete vidieť jednu zo zásadných kapiel histórie (nielen amerického) heavy metalu, máte ešte šancu. Ale netreba váhať. Lístkov v predaji je už len zopár, nakoľko MANOWAR v rámci KINGS OF METAL MMXIV World Tour nezavítajú do žiadnej susednej krajiny okrem ČR. A spojenie kovových kráľov v oceľovom meste vyzerá mysticky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *