Už nemajú svoj sviatok len zbojníci

Zrejme každý z vás pozná každoročnú akciu Besnenie Zbojníkov, ktorá sa konáva v Bratislave vo Fuge. Ale organizátori si povedali, že prečo by mala byť takáto akcia iba raz do roka, a tak sa rozhodli tento rok jeseň ešte o niečo obzvláštniť. Už v októbri sa preto bude konať prvý ročník Noci Lumpov.

 

Všetko vypukne večer 22. októbra a pariť sa bude až do rána hneď s niekoľkými kapelami nielen z domácich radov. Od bratov Čechov k nám dotiahnu LAHAR. Táto päťčlenná partička pochádza z Južných Čiech a na metalovej scéne sa pohybuje od roku 2002. Odvtedy už majú na konte nejaké tie albumy, ale aj EP-čka. Lahar sú mixom thrash metalu a hardcoreu.

Z Dánska do Bratislavy ,,zablúdia“ IMPALERS. Rovnako aj v ich prípade ide o thrash metal, tentokrát však teutonic thrash metal. Pochádzajú z mesta Haderslev a je to partia štyroch borcov, ktorých si prosto treba vypočuť.

Najbohatšie zastúpenie medzi lumpami budeme mať ako inak my, Slováci. Tešiť sa tak môžete na MAJSTRA KATA, legendu bratislavského thrash metalu, ktorá má päť členov a vznikla v roku 2001. Od tej doby už ubehlo pätnásť rokov, ale Majster Kat sa v tomto prípade ani náhodou neuťal, takže naďalej stína hlavy s veľkou presnosťou.

Poslednou thrashovou nádielkou v repertoári tejto akcie budú bratislavskí CATASTROPHY, ktorí sú akýmsi revivalom Horkýže Slíže a Čadu, ale len čiastočne, keďže majú aj vlastnú tvorbu a tou sa postupne pokúsili vytlačiť prevzaté skladby.

 

No aby to nebolo všetko iba o thrash metale, hardcorepunkovú krv k dielu primiešajú banskobystrickí borci PIVNICA, ktorí však do miesta, podľa ktorého sú pomenovaní, nepatria ani omylom.

Takže pokiaľ ste rozmýšľali, čo s jeseňou a zatiaľ ste sa nerozhodli, dobrým spôsobom, ako ju rozpáliť metalom, je rozhodne aj Noc Lumpov vo Fuge.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *