Uriah Heep predstavia svoju novinku budúci rok aj Slovákom

Košický Spoločenský pavilón hostil už mnoho veľkých kapiel. A v tomto trende mieni pokračovať aj v novom roku. Rok 2019 už totiž prináša prvé koncertné plody aj na tomto mieste. Kto si tu teda spraví zastávku tento raz? Počas svojho turné na Slovensko zavíta 17. februára britská hardrocková legenda URIAH HEEP.

 

Písal sa rok 1969, keď kapela Spice zmenila svoje meno na Uriah Heep a začala svoju cestu rockovej slávy. Zaujímali ste sa niekedy, prečo si kapela zvolila ako svoj nový názov práve meno antagonistu zo slávnej knihy Charlesa Dickensa David Copperfield? Bolo to údajne preto, pretože trh bol koncom roka 1969 preplnený práve knihami tohto autora, keďže v roku 1970 si pripomínal svet sto rokov od jeho úmrtia.

 

Je dobrým zvykom, že kapely vyrážajú na turné, keď chcú predstaviť novinky alebo oslavovať. A Uriah Heep majú pre veľké turné rovno dvojnásobný dôvod. Áno, počítate správne, britskí rockeri budú ďalšou kapelou, ktorá oslávi svoju päťdesiatku aj v našej malebnej krajine. Navyše 14. septembra vydali štúdiovú novinku pod názvom Living The Dream, ktorá nesie medzi ich radovými albumami úctyhodné číslo dvadsať päť. Musíte uznať, že z toľkých dosiek sa zlý set vyskladať azda ani nedá. Tak si to nenechajte ujsť.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *