Umashi’s Odyssey založený na rovnomennej novele vyjde v júni

Skupina Slap Guru hrajúca psych hard rock rokov sedemdesiatych sa pripravuje na vydanie svojho v poradí tretieho albumu, ktorý ponesie názov „Umashi’s Odyssey“. Album bude dostupný v digitálnom vydaní aj na vinyle od júna 2020 a vydá ho švajčiarske vydavateľstvo Sixteentimes music. 
Pôjde o konceptuálny album založený na rovnomennej novele napísanej Albertom Martinom Valmoriscom. Každý jeden song je vlastne kapitolou príbehu a kvôli tomu obsahuje zvuk na albume množstvo rôznych vplyvov a je plný obrazov súvisiacich so snovou dimenziou.

Skupina Slap Guru je založená na predpoklade, že hudba sa môže stať oslobodzovacím prostriedkom. Rovnako ako starí Zenoví majstri, ktorí sa niekedy uchýlili k tvrdým metódam na dosiahnutie Satori (dokonca uštredrili učňovi facku), Slap Guru sa pokúša zatriasť vnútornosťami poslucháča prostredníctvo jazyka tvrdého rocku.
Formácia sa dala dohromady v roku 2015, kedy už jednotliví členovia mali za sebou rôzne spoločné spolupráce.

Za menej ako tri mesiace už skupina debutovala na pódiách a hneď na to sa vybrali do štúdia nahrať svoje prvé skladby. Album Andromeda Relix bol vydaný v roku 2016 a jeho druhé vydanie v januári 2017 na vinyle obsahovalo ďalšie dve extra skladby.

Odvtedy Slap Guru odohrali koncerty v rôznych štátoch – Španielsku, Taliansku, Francúzsku, Švajčiarsku, Nemecku, Slovinsku alebo v Českej republike, pričom zdieľali pódiá so známymi skupinami psych-rockovej scény. V októbri 2018 bol vydaný druhý album „Diagrams of Pagan Life“ pre švajčiarsky label Sixteentimes Music, ktorý dostal veľmi dobré recenzie v rôznych krajinách a s ktorými sa propagovalo aj európske turné.

Tretí šúdiový album Umashi’s Odyssey je nahrávaný s dvomi novými členmi, ktorí nahradili v júli odídených Alberto Martin Valmorisco (gitara) a Javier Labeaga Burgos (basa). Talentovaní talianski hudobníci, Andrea Ballini (gitara) a Matteo Nigel Lonardi (basa) teda nahrávajú album založený na románe, ktorý napísal bývalý gitarista.

Čakanie na nový album si spríjemnite vypočutím už spomínaného druhého albumu Diagrams of Pagan Life.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *