Uli Jon Roth (ex-Scorpions) už čoskoro v Blue Note

Už o poldruha mesiaca, 14. 12. 2015, príde do novomestského klubu Blue Note časť histórie megaúspešnej skupiny SCORPIONS, gitarista ULI JON ROTH. Ďalší dôkaz plodnej spolupráce Blue Note s agentúrou Double Heads Productions a zároveň pekný vianočný darček od oboch zainteresovaných spoločností fanúšikom kvalitnej hudby a Scorpions (upozornenie: nie tým fanúšikom, pre ktorých je Scorpions len Wind Of Change a Send Me An Angel).  

 

Uli v kapele Scorpions nahradil v roku 1973 Michaela Schenkera, ktorý si to namieril do skupiny UFO. So Scorpions nahral v rokoch 1974 – 1978 štyri radové (Fly To The Rainbow, In Trance, Virgin Killer, Taken By Force) a jeden live album (Tokyo Tapes). Práve koncert v Tokiu, z ktorého je spomínaná live nahrávka, bol Uliho posledným v Scorpions. Na všetkých albumoch sa podieľal nielen ako gitarista, ale svoju stopu v značnej miere zanechal aj na poli autorskom či speváckom. Nespieval len vokály, ale v niektorých skladbách aj sólové party.

 

Po odchode zo Scorpions založil vlastnú kapelu s názvom ELECTRIC SUN. Skupina fungovala šesť rokov, vydala tri albumy a Uli v nej zastával post gitaristu a speváka. Po jej rozpade sa venoval prevažne sólovej kariére. Počas nej sa v roku 1998 stal na európskom turné členom známeho zoskupenia G3, keď hrali v zostave Joe Satriani, Michael Schenker, Uli Jon Roth. V minulých rokoch bol niekoľkokrát prizvaný na spoločné vystúpenie so Scorpions, hlavne pri spomienkových vystúpeniach alebo výročiach kapely. Vo februári tohto roku vydal dvojalbum obsahujúci piesne z éry jeho pôsobenia v Scorpions s názvom Scorpions Revisited. Obsahuje devätnásť piesní. Desať je jeho autorských, na piatich sa podieľal ako spoluautor a štyri sú bez jeho autorského pričinenie. Aj aktuálne turné, s ktorým sa v Blue Note so svojou sedemstrunovou láskou predstaví, má názov Scorpions Revisited. Ako špeciálny hosť sa predstaví Henry Tóth.     

Na pripomenutie dávam do pozornosti aj dátum 26. 11. 2015, kedy si milovníci excelentných gitaristov prídu tiež na svoje. V tento deň sa totiž v Blue Note predstaví progrockové trio THE ARISTOCRATS, ktoré založil bývalý gitarista skupiny ASIA, Guthrie Govan. Spolu s ním tvoria túto kapelu aj absolvent Berklee College of Music, basgitarista Brian Beller (Steve Vai, Joe Satriani) a hráč na bicie Marco Minnermann (Joe Satriani, Nena).

 

Vstupenky kúpite na www.ticketportal.sk alebo na sekretariáte Blue Note. Po zakúpení nutnosť rezervácie stola na telefónnom čísle 0902 608 912 alebo mailom na info@bluenote.sk.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *