Ukradol Ozzy Osbourne autorský kredit?

V roku 1983 pracoval Ozzy Osbourne na sólovom albume Bark At The Moon. Gitaru mu naň nahral Jake E. Lee a ten tvrdí, že aj napriek tomu, že časti albumu napísal on, celý autorský kredit si pripísal Ozzy.

„Bolo mi povedané od samého začiatku: ‚Ak napíšeš časti skladieb, bude ti pripísaný autorský kredit, bude to zverejnené – to je súčasť dohody‘. Nahrávali sme album v Ridge Farm Studios a stále som sa na to pýtal, pretože som sa blížil k dokončeniu všetkých mojich vecí na albume. Keď som dokončil poslednú skladbu, povedali mi: ‚Máme pre vás zmluvu‘,“ tvrdí gitarista. V tej sa písalo, že všetky piesne napísal Ozzy Osbourne, Jake E. Lee nemá s napísaním týchto piesní nič spoločné, nemá nárok na zverejnenie a nesmie to nikde verejne prezradiť.

„Povedal som Sharon Osbourne (Ozzyho manželke a manažérke): ‚Toto nie je to, čo si mi predtým povedala. Prečo si myslíš, že to podpíšem?‘“ pokračuje Jake. „Povedala: ‚Pretože ak nie, dáme ti letenku, pôjdeš domov a zažaluješ nás. Medzitým, my máme všetky tvoje nahrávky, zoženieme iného gitaristu, ktorý znovu nahrá tvoje stopy a ty nebudeš mať nič.“ 

Lee vedel, že žalovať ich by bola nočná mora. Ako tvrdí, nechať iného gitaristu dostať zásluhy na tom, kým by sa on snažil súdiť, by nebolo dobré rozhodnutie. „Jediný dôvod, prečo to teraz hovorím, je, že to bolo podlé.“

Jake E. Lee, ktorý v súčasnosti pôsobí v kapele Red Dragon Cartel, sa z incidentu poučil. Na nasledujúci Ozzyho album The Ultimate Sin nenahral ani tón, kým pred ním nebola zmluva zabezpečujúca mu autorský kredit a zverejnenie. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *