Ugly Kid Joe na prvom koncerte na Slovensku spomínali na 90. roky

Kalifornčania UGLY KID JOE zavítali prvýkrát do našej domoviny. V bratislavskom MMC si rozložili svoje „nádobíčko“ v stredu, 7. júna. Keďže v rámci svojho aktuálneho európskeho turné chalani od Ugly Kid Joe nemajú vlastný support, v MMC dostali šancu predskakovať Bratislavčania SHELTER’S CLUB. Tento projekt už viac než 10 rokov brázdi pódiá nielen u nás. Žiaľ, skôr než ich vystúpenie uprednostnili návštevníci pivko pred klubom v záhrade.

 

S príchodom 21. hodiny sa za sadou bicích odhalila plachta s naštvaným ksichtíkom, zhasli svetlá a ako býva zvykom u zahraničných kapiel, nastal čas headlinera. Už za zvukov intra nastúpil spevák Whitfield Crane, aby za podpory ostatných parťákov predviedol príjemný hardrockový večer. Prvá polovica setlistu sa niesla v znamení starších kúskov, predstavovali sa skladby z čias vrcholnej aktivity a vrcholnej slávy z rokov deväťdesiatych. A keď prišiel čas na jeden z top hitov UKJ Cats In the Cradle, jemne zaplnené MMC výdatne pomáhalo v spievaní. V rámci prídavkov zaznel nielen cover od Motörhead Ace Of Spades, ale aj druhý veľký hit Everything About You.

 

Aké to bolo? Ugly Kid Joe je kapela – slovami jedného z návštevníkov – ak ich hrajú v rádiu, nepreladíte. Príjemná muzička, príjemný “deväťdesiatkový” hard rock. Chalani sú zohratí, vekovo ešte nepatria k dinosaurom. Takže nebolo to moderné ani svieže, ani prehnane rýchle, nebolo to hlučné. Bolo to príjemné a radostné stretnutie starej partičky, ktorá si zaspomínala na časy nie veľmi minulé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *