U2 pripravujú turné k ich najslávnejšiemu albumu

Fanúšikovia írskej rockovej legendy U2 by mali zbystriť pozornosť. Nie, fenomenálna formácia nevystúpi na Slovensku, ale ani obdivovatelia spod Tatier to nebudú mať na ich koncert až tak ďaleko. A že to nebude len tak hocijaký koncert! Kapela, ktorá minulý rok oslávila štyri dekády na scéne, sa konečne rozhodla obhliadnuť za ich komerčne najúspešnejším a kritikmi najoceňovanejším albumom The Joshua Tree z roku 1987. Na chystanom turné odohrajú z platne všetky skladby, pochopiteľne vrátane takých obrovských hitov ako Where The Streets Have No Name, I Still Haven‚t Found What I’m Looking For a With Or Without You.

 

Plánované zastávky sa nachádzajú v Severnej Amerike (prvá z dvadsiatich šiestich šou bude v máji vo Vancouveri), ale aj na starom kontinente a tu to pre Slováka začína byť predsa len o niečo zaujímavejšie: v júli začne európska časť v Londýne a bude pokračovať v takých metropolách ako Dublin, Brusel, Paríž či Barcelona. Najbližšie to z našej domoviny budeme mať zrejme do Berlína, kde sa bude koncert konať 12. júla.

U2 pripravujú turné k ich najslávnejšiemu albumu
U2 pripravujú turné k ich najslávnejšiemu albumu

Predkapely to pred takýmito hviezdami rozhodne nemajú ľahké, ale banda okolo bývalého člena kultových Oasis Noela Gallaghera HIGH FLYING BIRDS bude istotne skvelým predkrmom pred luxusným hlavným chodom.

 

Dá sa predpokladať, že po vstupenkách sa len tak zapráši, preto si v kalendároch zakrúžkujte dátum 16. január. Práve vtedy sa totiž začína predpredaj v Európe. Ak sa však k lístkom chcete dostať skôr, je tu šanca v prípade, že ste odoberateľ plateného obsahu ich oficiálnej stránky. V tom prípade budú pre vás vstupenky k dispozícii už o päť dní skôr.

 

Album The Joshua Tree považujú mnohí hudobní publicisti, ale aj nemalé množstvo fanúšikov U2 za kreatívny vrchol tohto kvarteta. Z platne sa predalo neuveriteľných dvadsaťpäť miliónov kópií a časopis Rolling Stone ho v roku 2003 označil za dvadsiaty šiesty najlepší album všetkých čias.


Použité zdroje:
Foto: badiscountcard.com, images.gibson.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *